Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 09:04 Bu haber 1549 kez okundu
 
KALİTE ÖDÜLÜ VE KALİTE BERATI TAKDİM EDİLDİ
Şehit Burhan Yazıcı Ortaokulu’na “Kalite Ödülü ve Kalite Beratı” takdim edildi.
Gündem Haberi
KALİTE ÖDÜLÜ VE KALİTE BERATI TAKDİM EDİLDİ

Şehit Burhan Yazıcı Ortaokulu Müdür Yardımcısı İlkay Yavuz, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mehmet Alver ve öğrencileri tarafından Avrupa Okulları Ortak Ağına dâhil okullar ile birlikte yürüttükleri Kurtuluş Savaşında Rol Alan Kadın Kahramanlarımız eTwinning projesinin almış olduğu kalite ödülü Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yapmış olduğu törenle takdim edildi. Projede 19 Mayıs İlçesi kadın kahramanı Dağköylü Fatma Çavuş uluslararası alanda tanıtılmıştı.

Kalite ödülünü alan Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mehmet Alver öğrencilerinin özverili çalışmalarının tüm Avrupa’yı içine alan bir platformda başarı göstermesinin kendilerini gururlandırdığını belirtti. Ayrıca Fatma Çavuş’un dünya kamuoyunda tanıtılmasının büyük bir farkındalık oluşturduğunu söyledi.

Müdür Yardımcısı İlkay Yavuz ekip arkadaşlarını kutlayarak çalışma gösterecek her arkadaşın yanında olduğunu ifade etti. Kalite ödülü ile birlikte okulun eTwinning’teki çalışmalarından dolayı Samsun’da sadece 4 okula verilmiş olan eTwinning Okulu Kalite Beratı’da ödül törenin de Okul Müdürü Fikret Bostan’a İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen tarafından takdim edildi.

Okul Müdürü Fikret BOSTAN hem Kalite Ödülü hem de Kalite Beratı için öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederek okullarındaki çalışmalarının hepsinin özverili bir şekilde yapıldığını belirtti. Bundan sonraki süreçte de hem akademik alanda hem de sosyo-kültürel alandaki başarıların geleceğini söyledi.

Kalite Etiketi ve Kalite Beratının her ikisinin de 19 Mayıs’ta bir ilk ve tek olması ilçe genelin örnek olması açısından ödüllerin değerine ayrı bir anlam kattı.

BEYZAGÜL GÖREN

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: KALİTE, ÖDÜLÜ, VE, KALİTE, BERATI, TAKDİM, EDİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı