Haber Detayı
07 Mart 2015 - Cumartesi 12:20 Bu haber 1658 kez okundu
 
KADINLAR BAŞIMIZIN TACIDIR
Gündem Haberi
KADINLAR BAŞIMIZIN TACIDIR

8 Mart Dünya Kadınlar Günü AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Seyit Ahmet Kayhan; “Toplumun her alanında hizmet verip, azmi ve mücadelesiyle örnek olan kadınlar başımızın tacıdır” dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili A. Adayı Seyit Ahmet Kayhan; “Toplumun her alanında hizmet verip, azmi ve mücadelesiyle örnek olan kadınlar başımızın tacıdır” ifadelerini kulandı. Kayhan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, insanlığı emeğiyle, sevgisiyle, fedakarlığı ve üretkenliğiyle aydınlatan kadınların, gününü kutladı.

Türk kadınının kurulan ilk Türk Devletinden bu yana devletin kuruluşunda ve yönetiminde daima erkeğin yanında yer aldığını ifade eden Kayhan; “Bir ülkenin vicdanının sesini duyması için kadınların sesine kulak vermesi gerekir. Toplumun her alanında hizmet verip, azmi ve mücadelesiyle örnek olan kadınlar başımızın tacıdır. Köyde, şehirde, okulda, fabrikada, gelişimin ve üretimin olduğu, çağın ulaştığı her seviyede alın teri olan, hayatın bütün zorluklarına rağmen var olan kadınlar, sadece annelik vazifeleriyle değil, üstlendikleri sorumluluklarla da insanlığa hizmet etmektedir. Bugün ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde kadına yönelik şiddet başta olmak üzere, yaşanan acı verici ve yürek burkan hadiselere karşı, bugün vesilesiyle, kadınların sessiz çığlığının duyulmasını temenni ediyorum. Bu olaylara duyarsız ve tepkisiz kalınmasını asla kabul etmiyorum. Yaşanan her acı, sadece bir cinsiyet ayrımı değil, sadece kadına yönelik de değil, insanlığa yöneliktir. Bu düşünceler içerisinde, geleceği şekillendiren kadınların, bu güzel gününü en içten duygularımla bir kez daha kutlar; her birine huzur, sağlık, başarı ve mutluluk dilerim” dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Berati ESMER
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı