Haber Detayı
30 Mart 2019 - Cumartesi 17:41 Bu haber 3565 kez okundu
 
İYİ PARTİ 19 MAYIS’TA MİTİNG DÜZENLEDİ
İYİ Parti 19 Mayıs Belediye Başkan Adayı Ahmet Topal “El Ele Yönetim İçin” sloganıyla miting düzenlendi.
Siyaset Haberi
İYİ PARTİ 19 MAYIS’TA MİTİNG DÜZENLEDİ

19 Mayıs İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Dalkıran’ın yaptığı açılış konuşmasında mitinge katılanlara teşekkür ederek, “Seçim sürecinde gerek ses sistemi, gerek araçlarımızla propaganda çalışmalarımızdan dolayı rahatsızlık verdiğimiz tüm halkımızdan özür diliyorum” dedi.

19 Mayıs Belediye Başkan Adayı Ahmet Topal düzenlenen mitingde yapmış olduğu açıklamada; “Bizleri yalnız bırakmayan, aziz hemşerilerim. Ablalarım, abilerim, kardeşlerim. Bu işin burada bittiğini gösterdiniz. Allah sizden razı olsun. Hoş geldiniz. 19 Mayıs saat kulesi ilçenin sembolüdür. Bizler de saat kulesi gibi 24 saat çalışarak, ilçenin kronikleşmiş sorunları, işsizlik sorununu, mülkiyet sorununu çözerek, 30 projemizi en kısa sürede sizlerle buluşturmak için sabırsızlıkla 1 Nisan'ı bekliyoruz” dedi.

Başkan Adayı Topal, “Özel yaşamımda ve siyasi hayatımda bir kişiye siyasi ayrım yapmadım. Herkesi insan olduğu için sevdim. İnsanlara hizmet etmenin bir ibadet olduğunu bilerek görev yaptım.

Bu seçim genel seçim değil. 19 Mayıs'a en iyi hizmeti yapacak belediye başkanını seçiyoruz.

AK Partili kardeşimin, CHP'li kardeşimin, İYİ Partili kardeşimin, MHP'li kardeşimin, Büyük Birlik Partili kardeşimin, Saadet Partili kardeşimin de adayıyım. Ben 19 Mayıs'ın birleştirici yüzüyüm” diye konuştu.

Buradan arkadaşıma sesleniyorum; Yaptığın hiç bir işte estetik diye bir şey yok diyen Başkan Adayı Ahmet Topal, “Üniversitenin giriş çıkışları sahile giden yollar bile otlardan, dikenlerden görünmüyor. 10 yılda bir tuvalet bile yapamadın. Ne yaptığını sen bile bilmiyorsun. Sadece bedenin koltukta oturuyor, ruhun ilçe de bile değil.

1 metre imar açmayı bırak, imarlı yolları bile açamadın. Samsun’un devamı olan 19 Mayıs'ı bile Samsun'dan kopardın. Kendi içine kapalı mutsuz umutsuz bir ilçe haline getirdin. Toplantılarında bile hiç bir şey anlatamıyorsun. Sadece Cumhurbaşkanı adına oy istiyorsun. Cumhurbaşkanı 19 Mayıs'ı yönetmiyor Türkiye'yi yönetiyor. Hatta Dünya'yı yönetmeye aday. Biraz da 10 yılda yaptıklarını anlat.

Ama anlatacak hiç bir şey bulamıyorsun. İnsanları tehdit etmekten, insanlara lakap takmaktan ayrıştırmaktan başka yaptığın hiç bir şey yok. 19 Mayıs halkı seni bu kimliğinden dolayı hiç unutmayacak.

19 Mayıs'ta 10 yılda çözdüğün hiç bir mülkiyet sorunu yok. Aynı sorunlar devam ediyor. İşgüzarlar hazine arazilerine göz dikmiş onları satıyorlar. Haberin olduğu halde işgüzarlara müdahale edemiyorsun. Bırak hazine arazilerini, devletin dere yatakları kanalları dolduruluyor, arsaya çevriliyor ve bu işgüzarlar buraları satıyor. Haberin ve bilgin olmasına rağmen bunlara bile müdahale edemiyorsun. Neden korkuyorsun. Korkun nedir?

10 yıl önce borçsuz ve kasasında para olan belediye, 163 tane mevcut arsası olan bir belediye aldın. Bu arsaları domates fiyatına sattın. 19 Mayıs halkı bu arsaları kimlerin nasıl aldığını biliyor.

Dereköy'ü devrederken bende 39 arsa bıraktım. Toplamda 200'ün üzerinde arsa bu kadar gayrimenkul satılmasına rağmen borçsuz belediye olmana rağmen, belediye olarak bir pazar yeri 2 cadde yaptın. 40 milyona yakın borçlu belediye bıraktın. Bir şey yaptım ve yapacağım diyemiyorsun. Bundan sonra da yapma şansın yok. Çünkü senin 19 Mayıs'la ilgili bir kaygın yok. Sadece koltuk belediye başkanlığı yapıyorsun.

Yatırım yapmak isteyen yatırımcılardan bağış adı altında paralar isteniyor. Yatırımcı niye gelsin ki? Sizin yatırımcının parasında gözünüz mü var? Yatırımcının ortağı mısınız yoksa siz sermaye düşmanı mısınız?

Mesela tekne imalatı yatırımı yapan ve yapmak isteyen kardeşlerimize bin bir türlü zorluklar çıkarıyorsun. Bu insanlar sizin yönetiminize güvenmediğinden bu işleri barakalarda yapıyorlar. Fiziki şartları yeterli olmadığı için büyük yatırımlara giremiyorlar.

Benim belediye başkanlığımda bağışı bırak, yeter ki yatırımcı gelsin. Belediyenin bahçesini bile tahsis ederim.

Yüzlerce insan Samsun’dan, Terme ve Atakum’dan, servislerle gelerek sigara fabrikasında çalışıyor. Bu kadar işsizin olduğu bir ilçede neden dışarıdan insan geliyor. Sen belediye başkanı değil misin?

Bizim belediye başkanlığımızda bu topraklarda doğan gençler bu topraklarda ki işletmelerde çalışacaklar.

Buradan annelere de seslenmek istiyorum. Anneler vazgeçilmezdir. Bir anne evde mutlu ise evin babası ve çocukları da mutlu olur. Dolayısıyla aile mutlu olur. Aile mutlu olunca 19 Mayıs mutlu olur.

Ben 19 Mayıs'ı mutlu etmek için aday oldum. Çok kısa sürede insanların mutluluğunu yüzünden okuyorum. 19 Mayıs tebessüm etmeye gülmeye başladı. Ben 19 Mayıs'ın gülen yüzüyüm.

Hepinizi en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum. Büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öpüyorum. Allah'a emanet olun” dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: İYİ, PARTİ, 19, MAYIS’TA, MİTİNG, DÜZENLEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı