Haber Detayı
13 Mart 2013 - Çarşamba 19:13 Bu haber 57701 kez okundu
 
İSTİKLAL MARŞININ GÜR SEDASI 19 MAYIS’TAN YÜKSELDİ
Kültür-Sanat Haberi
İSTİKLAL MARŞININ GÜR SEDASI 19 MAYIS’TAN YÜKSELDİ

19 Mayıs ilçe Milli Eğitim tarafından okullar arası geleneksel olarak düzenlenen istiklal marşının güzel okuma yarışması düzenlendi.

 19 Mayıs İlçesinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen “İstiklal Marşımızın Gür Sedası” projesi kapsamında düzenlenen yarışmaya katılan öğrenciler, İstiklal Marşını okurken salonu dolduranlar duygulu anlar yaşadı.

Bu yıl 92. Yılı kutlanan İstiklal Marşının Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Etkinlikleri çerçevesinde 19 Mayıs ilçesinde “İstiklal Marşımızı Güzel ve Etkili Okuma Yarışması” yapıldı. 

Programa 19 Mayıs Belediye Başkan Vekili Osman Yaman, Dereköy Belediye Başkanı Ahmet Topal,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Aslantaş, İlçe Emniyet Müdürü Dr. Şener Özdemir, İl Genel Meclisi üyesi Bayram Konuş, Şube müdürleri, Davut Yaman, Mustafa Dilek, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Proje hakkında bilgi veren 19 Mayıs Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Dilek “Amacımız İstiklal Marşımızın ezberlenmesini ve coşkulu bir şekilde okunmasını sağlayarak; millî duyguların benimsenmesine, gelişmesine ve yayılmasına katkıda bulunmaktır. Bu proje ile ilçemizdeki öğrencilerin ‰56’si olan 2.188 öğrencimiz İstiklal Marşımızın 10 kıtasını ezberlemiştir” dedi.

OMÜ’den Projeye Destek

İlkokul, ortaokul ve lise olmak üzere üç kategoride yapılan yarışmaya okullarında birinci olan 25 okul öğrencisi katıldı. Yapılan yarı finalle bu sayı yarıya indirildi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin destek verdiği projeye Eğitim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Bölümü öğretim görevlisi Doç. Dr. Yavuz Bayram; Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı öğretim görevlisi Yrd. Doç.Dr. Yakup Poyraz; Eğitim Fakültesi, Müzik Eğitimi Anabilim Dalı, öğretim görevlisi Aynur Özgür finale jüri olarak katıldı. Hazırlanan slayt gösterileriyle bütünleşerek İstiklal Marşımızı okuyan öğrenciler salondakilere duygu dolu anlar yaşattı.

ÖĞRENCİLER ÇEŞİTLİ HEDİYELERLE ÖDÜLENDİRİLDİ

Yarışmanın sonunda ilkokul kategorisinde Tepeköy İlkokulu’ndan İrem Sağlam, birinci, Esentepe İlkokulu’ndan Nilay Aydın ikinci, Atatürk Ortaokulu’ndan Rabiye Çınar üçüncü olurken; ortaokul kategorisinde Şehit Hüseyin Aydın Ortaokulu’ndan Sümeyye Bilgili birinci, Atatürk Ortaokulu’ndan Yağmur Beyza Şahin ikinci, 19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu’ndan Turgut Kuş üçüncü oldu. Lise kategorisinde ise 19 Mayıs İmam Hatip Lisesi öğrencisi Enes Balcı birinci, 19 Mayıs Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep Bilgiç ikinci, Ballıca 60. Yıl Çok Programlı Lise öğrencisi Esma Karadağ üçüncü oldu.

Yarışma birincilerine altın verilirken, yarışmaya katılan ve dereceye giren tüm öğrencilere 19 Mayıs Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başarı belgeleri ve ödüller takdim edildi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: istiklal, marşinin, gür, sedasi, 19, mayis’tan, yükseldi
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İSTİKLAL MARŞININ GÜR SEDASI 19 MAYIS’TAN YÜKSELDİ
İSTİKLAL MARŞININ GÜR SEDASI 19 MAYIS’TAN YÜKSELDİ
İSTİKLAL MARŞININ GÜR SEDASI 19 MAYIS’TAN YÜKSELDİ
İSTİKLAL MARŞININ GÜR SEDASI 19 MAYIS’TAN YÜKSELDİ
İSTİKLAL MARŞININ GÜR SEDASI 19 MAYIS’TAN YÜKSELDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı