Haber Detayı
28 Nisan 2020 - Salı 10:08 Bu haber 1423 kez okundu
 
“İstiklal Marşını Ezbere Okuma Yarışması “ Ödülleri Verildi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100. yılını korona virüs nedeniyle evlerinde kutlayan ilçedeki öğrencileri kapsayan bir yarışma düzenleyen 19 Mayıs Belediyesi yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.
Gündem Haberi
“İstiklal Marşını Ezbere Okuma Yarışması “ Ödülleri Verildi.

İlk ve ortaokul öğrencilerini kapsayan İstiklal Marşının on kıtasını ezbere okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere katılım belgesi ve birincilere bisiklet ödülü verilirken, ikinci ve üçüncülere ise tablet ödülü verildi.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ 100. yılını kutladığımız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı bu yıl korona virüs tedbirleri kapsamında evlerinde kutlamak zorunda kalan öğrencilerimize bir etkinlik olması açısından İstiklal Marşının 10 kıtasını ezbere okuma yarışması düzenledik. Dereye giren öğrencilerimizden ilköğretim öğrencimiz Tuana Sümeye Uslu 1.ci, Ortaöğretim öğrencimiz Yunus Emre Tak 1. olarak bisiklet ödülünü almaya hak kazandı. İlköğretim öğrencimiz  Havvanur Kurtuluş  2. , Ayşe İnan 3. ve  Ortaöğretim öğrencimiz  Ayşenur Ayaz 2. , İclal Yazıcı ise 3. olarak tablet ödülü almaya hak kazandı. Bizlerde öğrencilerimizi ödülleriyle buluşturduk.Yarışmaya katılan diğer tüm öğrencilerimize ise katılım belgesi yanında kalem seti hediyemizi de evlerine göndermeye başladık .Güle güle kullansılar. ”Dedi.

19 Mayıs Belediyesinin düzenlediği  “İstiklal Marşını Ezbere Okuma Yarışması’na yaklaşık 250 öğrenci katıldı.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: “İstiklal, Marşını, Ezbere, Okuma, Yarışması, “, Ödülleri, Verildi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı