Haber Detayı
06 Eylül 2018 - Perşembe 11:28 Bu haber 2332 kez okundu
 
İŞKUR’A REKOR BAŞVURU
Sağlık Bakanlığı Merkez ve Taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere farklı pozisyon ve statülerde 4857 sayılı iş kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında İŞKUR üzerinden kura yöntemi ile en az ilköğretim mezunu 5 bin 298 sürekli işçi alımı için başvurular başladı.
Gündem Haberi
İŞKUR’A REKOR BAŞVURU

Samsun ve ilçelerinde İl sağlık Müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere söz konusu ilana göre, 100 Sürekli işçi, 30 Eski hükümlü işçi alımı gerçekleştirecek. Alım pozisyonları ise, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Marangoz, Kaynakçı ( Oksijen ve Elektrik ), İnşaat Boyacısı / Boyacı ve Temizlik görevlisi pozisyonlarında alım yapılacak. Başvurular Türkiye geneli olacaktır.

 

Sürekli İşçi Alım Sayısı: Süreli işçi pozisyonunda, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı pozisyonunda 31, İnşaat Boyacısı / Boyacı pozisyonunda 15, Kaynakçı ( Oksijen ve Elektrik ) pozisyonunda 5, Temizlik Görevlisi Pozisyonunda ise 79 işçi personel alımı yapılacak.

Eski Hükümlü Pozisyonu Alım Sayısı: Eski Hükümlü olarak, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı pozisyonunda 2, İnşaat Boyacısı / Boyacı pozisyonunda 3 ve Temizlik Görevlisi Pozisyonunda 25 işçi personel alımı yapılacak.

 

BAŞVURU ŞARTLARI:

 

Adayların ilgili ilanlara başvuru yapabilmeleri için belirtilen nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. Buna göre adaylardan, 18 Yaşını tamamlamış olmak, En az ilköğretim mezunu olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesi uyarınca 1, 4, 5, 6, 7 ve 8, inci maddelerindeki şartları taşımak. Engelli personeller için durumunu gösterir sağlık raporuna sahip olmaları gerekmektedir.

 

HANGİ TARİHE KADAR BAŞVURULAR DEVAM EDECEK?

 

Söz konusu ilan için başvurular 04 Eylül 2018 tarihi itibari ile İŞKUR üzerinden başladı. Bu yönde adaylar başvurularını en geç 13 Eylül 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuru sistemi 13 Eylül 2018 tarihinden sonra kapanacaktır.

 

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

 

Adaylar başvurularını  www.iskur.gov.tr adresine girip, T.C kimlik numarası ile kayıt olup veya E-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmaları gereklidir. Sonrasında ise, esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine girerek İşyeri unvanına SAĞLIK BAKANLIĞI yazarak çıkacak ilgili ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca ilgili yerlerde İŞKUR il Müdürlükleri / Hizmet Merkezi Müdürlüklerine başvurabileceklerdir.

 

KURA İŞLEMLERİ:

 

Kura çekimi 25.10.2018 tarihinde Ankara’da çekilecektir. İŞKUR tarafından Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirilen aday listeleri, kura yeri, kura tarihi, kura sonuçları ve diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü www.yhgm.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir. Kuraya katılacak adaylar ve kura sonucu yerleştirilen adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır. Bu ilan tebligat yerine geçecektir.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: İŞKUR’A, REKOR, BAŞVURU,
Yorumlar
Haber Yazılımı