Haber Detayı
19 Aralık 2019 - Perşembe 12:13 Bu haber 2690 kez okundu
 
İMAM HATİP LİSESİNDE KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ
Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması İl Finali 19 Mayıs Hamidiye Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirildi.
Gündem Haberi
İMAM HATİP LİSESİNDE KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ

19 Mayıs Hamidiye Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen Kur’an-ı Kerimi’i güzel okuma yarışmasına 11 öğrenci yarışmacı katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol; “ Kur’an-ı Kerim her yönden bize sunulmuş bir rehber, ilham kaynağı Allah tarafından insanlara gönderilen ilahi bir mesaj. Dünya ve ahiret saadetinin anahtarının Kuran’ da saklı ve Kur’an-ı Kerim-i hayatımızda da uygulamamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Programa  19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol,  Samsun İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yaşar Kurt, 19 Mayıs İlçe Müftüsü Emin Patan, Aşıkkutlu Eğitim Merkezi Eğitim Gönüllüsü Mehmet Çolakoğlu, Din Görevlileri Dernek Başkanı Yaşar Aydın, Okul Aile Birliği Başkanı Veysel Ayaz, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ramazan Aydın, Okul Müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

1.Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammet Beyazak ,  2. Çarşamba Yeşilırmak Anadolu İmam Hatip Lisesi Eren Arslan, 3. Kavak Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi Aydın Atıcı oldu.

1.ye çeyrek, 2.ye yarım, 3.ye gram altın ödülleri verildi.

BEYZAGÜL GÖREN

  

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: İMAM, HATİP, LİSESİNDE, KUR’AN-I, KERİM’İ, GÜZEL, OKUMA, YARIŞMASI, DÜZENLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı