Haber Detayı
18 Ekim 2018 - Perşembe 17:16 Bu haber 24302 kez okundu
 
İlçede Tarım Gelişiyor
19 Mayıs İlçesinde alternatif ürün projesi kapsamında ekilen çilek, üreticiye gelir getirmeye başlayınca ilçede çilek üreticisi sayısı artmaya başladı.
Ekonomi Haberi
İlçede Tarım Gelişiyor

İlçede desteklemelerle gerçekleştirilen iyi tarım uygulamalarıyla birlikte üretici sayısı her geçen gün artmaya başladı.

İlçenin yüksek kesimlerinde yetiştirilen nebiyan fasulyesi ve kestanesinin yansıra meyvecilik, kesme çiçekçilik, tıbbi aromatik bitkiler, salep üretimi, seracılık ve son olarak çilek üretimi yaygınlaştı. Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyesi ve TKDK ’nın destekleriyle tarımsal faaliyetler gün geçtikte artarken, köye dönüş de başladı.

İlçede tarımsal üretim yapan çiftçileri ziyaret eden 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ Desteklemelerle birlikte ilçemizde tarımsal üretim her geçen gün artıyor. Bunlardan bir tanesi de çilek üretimi, açık ve kapalı alanlarda yılın 12 ayı üretilebilen çilekler ilçe ekonomisine ciddi katkıda bulunuyor. Yıllık dekar başına 4 ton ürün alan çiftçilerimiz oldukça memnun. 2019 yılında 50 bin kök çilek fidanı ile desteklemelerimiz sürecek. İyi tarım uygulamalarıyla birlikte tarımsal alanda ciddi yol kat ettik.’’ dedi.

Ziyaretlere 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gül ve proje danışmanları katıldı.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Berati ESMER
Etiketler: İlçede, Tarım, Gelişiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı