Haber Detayı
10 Haziran 2014 - Salı 14:56 Bu haber 5566 kez okundu
 
İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ VATANDAŞLARI UYARDI
Samsun 19 Mayıs İlçe Emniyet Müdürü Hacı Osman Dağıstan, vatandaşları hırsızlara karşı uyararak, mahallelerinde şüpheli gördükleri şahısları derhal emniyete bildirmelerini istedi.
Asayiş Haberi
İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ VATANDAŞLARI UYARDI

Yaz aylarının gelmesiyle açık bırakılan balkon kapı ve pencerelerine dikkat edilmesini isteyen Dağıstan; “İş yerinizden ve evinizden çıkmadan önce kapı ve pencerelerinizi kapatmadan ve kilitlemeden çıkmayınız. Evden uzun sureli ayrılacaksanız veya tatile çıkacaksanız kapı komşunuza ne zaman döneceğinizi ve gideceğiniz yeri adres ve telefonunu bırakın. Mümkünse kapınıza çift emniyet sistemi yaptırın. Aldığınız bütün tedbirlere rağmen şahsınıza veya malınıza bir saldırı olduğunda bilhassa evinizden, iş yerinizden ve aracınızdan herhangi bir şeyin çalınmış olması durumunda hiçbir şeye dokunmayın. Bilmeden yapılan bir dokunuşunuz ile birçok delilin kaybolmasına sebebiyet verebilirsiniz. Derhal 155 Polis İmdat'ı arayarak durumu bildirin” dedi.

  Dağıstan ayrıca, “Cep telefonunuzdan arayarak emniyet görevlisi, askeri rütbeli ve hakim-savcı konumundaki şahısların eşlerinin rahatsız edildiği, taciz edildiği, kendilerinin bu şahısları yakalamak için çalışma yaptıklarını söyleyerek kontör ve para isteyenlere itibar etmeyiniz” şeklinde uyarılarda bulundu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: , Samsun, 19, Mayıs, İlçe, Emniyet, Müdürü, Hacı, Osman, Dağıstan, vatandaşları,
Yorumlar
Haber Yazılımı