Haber Detayı
20 Ekim 2021 - Çarşamba 15:54 Bu haber 5095 kez okundu
 
İlçe Müftülükten Mevlid-i Nebi Ziyareti
2021 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında gazetemizi ziyaret eden İlçe Müftü Vekili Mehmet akbaş ve Vaiz Abdullah KUMAŞ gazetemizi ziyaret ettiler.
Spor Haberi
İlçe Müftülükten Mevlid-i Nebi Ziyareti

Edinilen bilgiye göre Diyanet İşleri Başkanlığı 2021 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası teması “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” olarak belirlediği öğrenildi.

Ziyaret esnasında, ahlaki değerlerin yozlaştığı bu zamanda, vefa duygusunun da bu durumdan nasibini aldığını belirten AKBAŞ; Peygamber Efendimizin (sav) hayatında annesine, amcasına, sütannesine, fedakar eşi Hz.Hatice’ye vefasını görmemiz için çok çaba harcamamıza gerek yoktur. Hz.Peygamber ailesi ve akrabasına çok vefalıdır. Onun (s.a.s) vefası bazen “annemden sonra annem” dediği yengesi Fatıma bint Esed’e, bazen sütkardeşi Şeyma’ya bazen de Uhud’da şehit düşen amcası Hz. Hamza ve onun geride bıraktığı yetimlerinedir. Sevgili Peygamberimiz ilk Müslüman olanlar başta olmak üzere ensarı ve muhaciriyle ashabına karşı vefalıdır. En yakın dostu Hz. Ebu Bekir’e karşı beslediği dostluk, sahabenin gençlerine gösterdiği özen, ensara duyduğu sevgi, kuşu ölen çocuğa ve mescidi temizleyen kadına gösterdiği vefa, Suffe ashabına karşı beslediği karşılıksız iyi niyet “Vefa Peygamberi”nin hayatından güzel örneklerdir.” dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editor
Etiketler: İlçe, Müftülükten, Mevlid-i, Nebi, Ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı