Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 17:25 Bu haber 2784 kez okundu
 
İBRAHİM KURT MECLİS ÜYESİ A. ADAYI OLDU
Yerel seçim çalışmalarını sürdüren İYİ Parti 19 Mayıs Teşkilatının Meclis Üyesi A. Adayı İbrahim Kurt oldu.
Siyaset Haberi
İBRAHİM KURT MECLİS ÜYESİ A. ADAYI OLDU

TEDAŞ Emeklisi 19 Mayıs İlçesi Yörükler Mahallesi Nüfusuna kayıtlı İbrahim Kurt, İYİ Parti 19 Mayıs Belediye Meclis Üyesi A. Adayı oldu.

İbrahim Kurt İYİ Parti 19 Mayıs Belediye Meclis üyeliği A. Adaylık başvuru dosyasını İYİ Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Yücel Dalkıran’a teslim etti.

İbrahim Kurt Kimdir?

İbrahim Kurt 1955 yılında Bafra’da (19 Mayıs) doğmuştur. Yörükler İlkokulunda ilköğrenimini tamamlayan İbrahim Kurt, ortaokulu Ballıca Ortaokulu, liseyi ise Samsun Endüstri Meslek Lisesinde tamamlamıştır. Elektrik bölümü mezunu olan Kurt, 1975 yılında Ballıca Belediyesinde elektrik teknisyeni olarak görev yaptı. 1981 yılında Devlet Demiryollarında santral teknisyenliği görevi, 1982 yılında Kuzeydoğu Anadolu İşletme Grup Müdürlüğünde işletme bakım teknisyeni, 1984-1993 yılları arasında ise Türkiye Elektrik Kurumu 19 Mayıs İşletme Şefliğinde trafo bakım teknisyeni görevleri yaptı. Devamı süreçte Türkiye Elektrik Dağıtım Müessese Müdürlüğünde tesis kontrol teknisyenliği, eğitim ve iş güvenli baş teknisyenliği görevlerinde bulundu. 2009-2013 yılları arasında Samsun Ticaret ve Sanayi Odasında meclis üyeliği görevi yapan İbrahim Kurt, eğitimci yönü ile çalıştığı kamu kurumlarında; elektrik, eğitim ve iş güvenliği konularında ulusal çapta eğitimler verdi. 1999 yılında Milliyetçi Hareket Partisinde Yörükler Beldesinde aday adayı olan İbrahim Kurt evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Emre PİRİNÇCİ
Etiketler: İBRAHİM, KURT, MECLİS, ÜYESİ, A., ADAYI, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı