Haber Detayı
18 Aralık 2018 - Salı 11:20 Bu haber 3606 kez okundu
 
HÜSEYİN KURT MHP’DEN ADAY ADAYI
30 Mart 2014 seçimlerinde 19 Mayıs ilçesinden aday olan Hüseyin Kurt 31 Mart 2019 yerel seçimleri için aday adaylığı başvurusundan bulundu.
Siyaset Haberi
HÜSEYİN KURT MHP’DEN ADAY ADAYI

MHP Genel Merkezinde yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Sadir Durmaz’a aday adaylığı başvuru belgesini teslim eden Hüseyin KURT başvurusunun hemen ardından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’den randevu alarak görüştü.

Hüseyin Kurt, 30 Mart 2014 seçimlerinde 34 oranında oy almış ve en çok oy alan 2. parti olmuştu. MHP’nin 30 Mart yerel seçimlerinde Türkiye’de ki “Oyunu en çok arttıran ilçe belediyesi” olarak bilinen 19 Mayıs ilçesi seçimlerde tarihinde ilk kez meclis üyesi çıkartmış, 4 meclis üyesini belediye meclisine sokmayı başarmıştı.

19 Mayıs İlçesi MHP belediye başkan aday adayı Hüseyin KURT, başvurusunun ardından basına yazılı bir açıklama yaptı; “Kıymetli 19 Mayıslı Hemşehrilerim, biz bu kutlu yolda teşkilatımız ve dava arkadaşlarımızla, 2014’de olduğu gibi yeniden günü geceye katmaya, 19 Mayıs’a dair heyecanlarımızı, projelerimizi her platformda, hangi görüş ve düşünceye sahip olursa olsun tüm hemşerilerimize anlatıp, onlarla hasbihal etmeye, hemhal olmaya hazırız. Bu inançla Samsun ilimiz 19 Mayıs ilçemizden partim Milliyetçi Hareket Partisinden belediye başkanı aday adaylığına başvurmuş bulunuyorum.

Sonuçları ne olursa olsun 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ülkemize, bölgemize, Samsunumuza ve 19 Mayıs ilçemize şimdiden hayırlara vesile olmasını dilerim.

Sizleri saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

 

Hüseyin Kurt Kimdir?

1976 yılında Samsun İli Bafra (19 Mayıs) İlçesinde doğdu. İlkokulu Yörükler Beldesi, Orta ve Lise Öğrenimini Samsun merkezde tamamladıktan sonra 1999 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldu.

Vatani görevini 2001 yılında Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığında Teğmen olarak tamamlayan Hüseyin Kurt, 2003 – 2007 yılları arasında Tarım Bakanlığına bağlı Danışman olarak görev yaptı.

2007 yılında Kamu görevinden ayrılarak, Bilişim Sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerinin başına geçti.

Gerek eğitim hayatı gerekse iş hayatında birçok sivil toplum kuruluşu ve meslek odalarında aktif görev alan Hüseyin Kurt, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis ve Divan Üyeliği, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK) Fikri, Sınai Mülkiyet Hakları ve ARGE Teknik Komitesi Komite üyeliği, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Samsun Girişimci ve Sanayici İş Adamları Derneği (SAGİD) Genel Sekreterliği, Türkiye Bilişim Derneği Samsun Bölge Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Tüm bu görevleri sırasında 19 Mayıs Üniversitesinde Girişimcilik, Siyasal Pazarlama ve Siyasal İletişim, E-Ticaret, UMEM Projesi kapsamında meslek liselerinde bilişim ve girişimcilik, kamuda bilgi güvenliği ve bilişim suçları ile ilgili çeşitli seminer ve eğitimler verdi. Samsun Lojistik Merkezi ve ÇAYMER gibi AB projelerinde IT Uzmanı olarak çalıştı.

Tarım, Kobilerde Teknoloji, Siyasal İletişim, Sosyal Medya ve Yatırım danışmanlıkları da yapan Kurt’un bu alanlarda yerel, yaygın ve internet medyasında yayımlanmış yazı ve makaleleri bulunmaktadır.

Dalış, doğa sporları ve fotoğrafçılık ile de amatör olarak ilgilenen Kurt, evli olup İngilizce bilmektedir.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: HÜSEYİN, KURT, MHP’DEN, ADAY, ADAYI,
Yorumlar
Haber Yazılımı