Haber Detayı
05 Ağustos 2020 - Çarşamba 17:17 Bu haber 1950 kez okundu
 
Hüseyin Gargı Göreve Başladı
19 Mayıs Eski İlçe Müftüsü Emin Patan’nın görevinden ayrılmasından sonra Sinop Türkeli ilçe Müftüsü olarak görev yapmaktayken 19 Mayıs İlçe Müftülüğüne atanan Hüseyin Gargı göreve başladı.
Gündem Haberi
Hüseyin Gargı Göreve Başladı

Müftü Hüseyin Gargı konuyla ilgili yaptığı açıklamasında; “İlçemiz, Samsun’a yakınlığı ve doğal güzelliği ve ulaşımı ile güzel bir ilçe, bizde bu yörenin insanıyız ve kültürlerimiz geleneklerimiz hatta yediğimiz yemeğe kadar aynı,  Samsun’a ve 19 Mayıs’a yabancı değiliz. Daha önce görev yaptığımız yerlerde güzel hizmetler yaptık ve iyi bir iz ve eser bırakmaya çalıştık. Biliyoruz ki eseri olmayanın yerinde yeller esermiş şiarı ile hareket ettik. Her ilçeye bir veya birkaç tane yatılı Kur’an kursları yapıp bıraktık, arkamızdan dua eden bir nesil bırakmak için çabaladık inşallah burada da aynı minval üzere hareket edeceğiz. Personel ve cemaatimizle ilişkilerimizi en üst seviyede tutulması için gayret sarf edeceğiz ilçemizin manevi yapısını korumasında ve geliştirilmesinde üzerimize düşen her görevi layığı ile yapmaya çalışacağız bu konuda büyüklerimizden ve 19 Mayıs halkından her türlü desteği bekliyoruz en azından dualarınız da bizleri unutmazlarsa memnun oluruz. Gayret bizden muvaffakiyetler (başarı) ise ancak Allah’tandır” ifadelerini kullandı.

 

Müftü Hüseyin Gargı Kimdir?

01.06.1975 tarihinde Çorum İli Bayat İlçesi Yoncalı Köyünde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde, orta ve lise öğrenimini Bayat Lisesi ve İskilip İmam Hatip Lisesinde okudu. 2000 yılında, Gazi Üniversitesi Çorum İlahiyat Fakültesinden “Yoncalı Köyü’nün Sosyolojik Tanıtımı” teziyle mezun oldu. 2005 yılında D.İ.B. Kayseri İhtisas Eğitim Merkezi’nden “Rasûlullah Döneminde Nifak Hareketleri ve Baş Münafık Ubey bin Selûl” konulu araştırma ile tamamladı. 2009 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Yabancı Diller Eğitimi Ana bilim dalı Arapça Öğretmenliği Bilim dalı bölümünden “Karşılaştırmalı (Arapça-Türkçe) Dil bilgisi Öğretimi Açısından Temyiz” konulu tezle Yüksek Lisansını tamamladı. 1999 yılandan bu tarafa, sırasıyla; Kastamonu ve Çorum’da imam hatiplik, Kars ve Kayseri’de murakıplık, Çorum Bayat’ta vaizlik, Çorum’da vaizlik ve uzman vaizlik kadrolarında çalıştı. Bu arada bulunduğu yerlerde Üniversite Öğrencilerine Halk Eğitim ile işbirliği içerisinde Arapça sertifikalı kurslar düzenledi. Ayrıca Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesine Hazırlık sınıfında Arapça derslerine girdi. Çeşitli defalar yüz yüze vaaz seminerleri ve personele yönelik MBSTS ve DHBT kursları düzenledi. Tercüman olarak umreye gitti. Üç yıl boyunca Çorum Kapalı ve Açık Cezaevlerinde derslere girdi. Çeşitli defalar başarı belgeleri, teşekkür ile ödüllendirildi.29 Nisan 2013 tarihinde Diyarbakır İli Çermik İlçe Müftülüğü 27.09.2016 tarihi itibariyle Sinop Türkeli Müftülüğü,  04.08.2020 tarihinde 19 Mayıs İlçe Müftülüğü görevine başladı. Evli ve iki kız, dört erkek olmak üzere altı çocuk babasıdır. Arapça ve orta derecede İngilizce bilmektedir.

 

            

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: Hüseyin, Gargı, Göreve, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı