Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 16:12 Bu haber 1813 kez okundu
 
HER ŞEY CAN GÜVENLİĞİ İÇİN
19 Mayıs ilçesinde "Trafikte Yaya Gecidi etkinliği " çerçevesinde 19 Mayıs Kaymakamlığı öncülüğünde "Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın" sloganıyla farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.
Gündem Haberi
HER ŞEY CAN GÜVENLİĞİ İÇİN

Etkinliğe; 19 Mayıs İlçe Kaymakamı Yavuz Güner,19 Mayıs  Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Serkan Kalınbacak, İlçe Emniyet Müdürü Murat Elkılıç, Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü İsmail Öztürk, Tapu Müdürü İhsan Sandıkçı Nüfus Müdürü Ramazan Akkoyun, Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Mustafa Serkan Eroğlu, kurum amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

19 Mayıs İlçe Kaymakamı Yavuz Güner, "Bakanlığımız öncülüğünde yürütülen bu çalışma "Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin Oluşturulması" anlamında büyük önem taşımaktadır. Bu konuda ilçemizde bütün kurumlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve vatandaşlarımız olarak bu duyarlılığa sahip çıkıyoruz. Bizler de bu konuda özellikle okul ve yaya geçitlerinde yatay ve dikey işaretleme eksikliklerinin giderilmesi, en kısa sürede yatay ve dikey işaretlemelerin tamamlanması, yaya ve okul geçitlerinde araçların hızlarını azaltmaya yönelik fiziki tedbirler alınması hususunda gereğini yapacağız.

Bugün burada İçişleri Bakanlığımızın başlattığı bu kampanya doğrultusunda, tüm kurum temsilcilerimiz, emniyet ve jandarma personelimiz ile birlikte görev aldık.İlçemizde tüm vatandaşlarımızla birlikte "Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin Oluşturulması" anlamında farkındalık etkinliği gerçekleştirdik. Bugün gerçekleştirdiğimiz etkinlikler kapsamında vatandaşlarımızdan çok ilgi ve destek gördük. İlçemizdeki bütün kurum ve kuruluşlarımız, Bakanlığımızın başlattığı "Trafikte Yaya Önceliği Bilincinin Oluşturulması" kampanyasının yanındadır, yanında olmaya da devam edecektir. Trafikte can ve mal güvenliğimiz için bilinçlendirme faaliyetleri bundan sonrada devam edecektir. Bu nedenle bu kampanyayı başlatan İçişleri Bakanlığımıza ve destekleyen bütün kurumlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Beyzagül GÖREN 

 

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: HER, ŞEY, CAN, GÜVENLİĞİ, İÇİN,
Yorumlar
Haber Yazılımı