Haber Detayı
08 Aralık 2017 - Cuma 09:02 Bu haber 2326 kez okundu
 
HER BİRİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ
19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, Özel Beyaz Kar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.
Eğitim Haberi
HER BİRİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ

Kurumda eğitim alan öğrencilerle yakından ilgilenen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol; “Unutmayalım ki her birimiz birer engelli adayıyız, öğrencilerimiz burada en üst seviyede eğitimlerini alıyorlar” dedi.

 

DEVLETİMİZ ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDA

 

Devletin engelli öğrenciler için yaptığı yatırımların takdire şayan olduğunu belirten Demirkol; “Devletimizin sosyal devlet olması gereği engelli vatandaşlarımıza sahip çıkıp bunların eğitimine büyük önem vermektedir. Özellikle engelli çocuklarımızın eğitimlerinde geri kalmaması için fark edilip topluma kazandırılması için Rehabilitasyon merkezleri aracılığıyla tüm masraflarını devletimiz karşılamaktadır. Ayrıca rahatsızlığı sebebiyle okula gidemeyen öğrencilerimize de evde eğitimleri uygulamaları devam etmektedir.

Öğretmenlerimiz evlere giderek öğrencilerimize evde eğitim vermektedir.

Bu merkezlerimize çocuklarımıza öz bakım ve bireysel ihtiyaçlarını karşılama günlük yaşantılarını sürdürme, topluma adaptasyon konularında seviyelerine uygun özel eğitim öğretmenleri tarafından eğitimleri verilmektedir” şeklinde konuştu.

 

Kurum Müdiresi Hülya Kanbur; “Öğrencilerimiz okulumuzda, eğitimlerini en üst seviyede veriyoruz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol’a ziyaretlerinden dolayı okulumuz adına teşekkür ediyorum” dedi. 

 

 Özel Beyaz Kar Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde; el sanatları, zihinsel engelliler, özel öğrenme güçlüğü, fizyoterapi, işitme engelli eğitim kursları veriliyor.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: HER, BİRİMİZ, ENGELLİ, ADAYIYIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı