Haber Detayı
04 Mart 2019 - Pazartesi 16:13 Bu haber 3716 kez okundu
 
HEM PROJE HEM AİLE EĞİTİMİ
Şehit Vural Akdeniz Anaokulunda annelerle çocukların birlikte oyun oynamalarını hedefleyen “Öğrenerek Oynayan Anneler, Oynayarak Öğrenen Çocuklar’’ projesinin dördüncü bilgilendirme toplantısı ile birlikte proje için bir araya gelen annelere KETEM bilgilendirmesi de yapıldı.
Eğitim Haberi
HEM PROJE HEM AİLE EĞİTİMİ

Okul Müdürü Nurhilal Selman, “Okulumuzda uygulamakta olduğumuz oyun projesi aylık toplantılarımızda uygulamalı oyunlarla annelerin sahip olduğu oyun dağarcığı genişlemekte, oyun ortamında çocuğun iç dünyasını daha iyi anlaması sağlanmaktadır. Projeye veli katılım ve ilgi büyük olunca gelen velilerimizi ayrıca ihtiyaç duydukları konularda da bilgilendirmek istedik. Velilerimize uyguladığımız anket sonucu ihtiyacı olan konuları öncelik sırasına göre belirleyerek eğitim vermeye başladık. “Oyunun Çocuk Üzerindeki Etkisi ve Oyuncak Seçimi”, “Okulöncesi Dönemde Beslenme/Diyabet”,  “İlkyardım” konularından sonra bu ay da Toplum Sağlığı Merkezi hemşiresi Bahar Kul tarafından “KETEM” bilgilendirmesi yapıldı.

Hem oyun projesi hem aile eğitimi olarak gerçekleşen aylık buluşmalarımızın bir sonraki tarihi olan 13 Mart 2019 Çarşamba gününde de “Teknoloji Bağımlılığı” eğitimini vermeyi planlıyoruz. Eğitimlerimize sadece velilerimiz değil, tüm halkımız davetlidir’’ dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: HEM, PROJE, HEM, AİLE, EĞİTİMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı