Haber Detayı
19 Ekim 2018 - Cuma 14:16 Bu haber 3363 kez okundu
 
Hem Milleti, Hem Devleti Temsil Ediyorsunuz
“19 Ekim Muhtarlar Günü” dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.
Gündem Haberi
Hem Milleti, Hem Devleti Temsil Ediyorsunuz

Program 15 Temmuz Millet Meydanında Atatürk Anıtı önüne çelenk sunumuyla başladı. Çelenk sunumunun ardından, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Daha sonra 19 Mayıslı Muhtarlar, 19 Mayıs İlçe Kaymakamı Yavuz Güner, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nu makamında ziyaret etti.

 

19 Mayıs İlçe Kaymakamı Yavuz Güner; “Demokrasimizin ilk halkasını oluşturan muhtarlarımız, seçilmiş oldukları Mahallelerindeki ihtiyaç ve talepleri tespit ederek yapılacak olan Kamu Hizmetlerinin daha verimli bir şekilde yerine getirilmesi noktasında önemli bir görevi üstlenmektedirler. Hem milleti, hem de devleti temsil gibi önemli bir sorumluluğu üstlenen Muhtarlar, vatandaşlarımızla kamu arasında köprü vazifesi görerek bizlere de yardımcı olmaktadırlar. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir. Hem milleti hem devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten tüm mahalle muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

 

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; “Muhtarlar vatandaşlarımız ile belediyemiz arasında köprü vazifesini görüyor. 38 Mahallemizde bulunan muhtarlarımızla ilçemizin sorunlarının çözülmesi adına mücadelemize devam ediyoruz. Amacımız 38 Mahallemizin 25 bin vatandaşımızın huzurlu yaşamasıdır. Muhtarlarımız, gerçekten fedakârca çok önemli hizmetler yerine getirmektedir. Halkımıza hizmet yolunda her zaman muhtarlarımızla birlikte yürüyeceğimizi bir kez daha söylüyor, bütün muhtarlarımızı başarılı çalışmalarından ötürü kutluyorum” dedi.

19 Mayıs Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Ev günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Ziyaretin ardından öğle yemeği ile program son buldu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: Hem, Milleti,, Hem, Devleti, Temsil, Ediyorsunuz,
Yorumlar
Haber Yazılımı