Haber Detayı
25 Nisan 2013 - Perşembe 19:13 Bu haber 1161 kez okundu
 
GÖNÜL ELÇİLERİ PROJESİ VATANDAŞLARA ANLATILDI
Gündem Haberi
GÖNÜL ELÇİLERİ PROJESİ VATANDAŞLARA ANLATILDI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Gönül Elçileri Projesi’nin tanıtım toplantısı 19 Mayıs Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

 

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin önderliğinde başlatılan "gönül elçileri" ve "koruyucu aile" projesi, 19 Mayıs ilçesinde vatandaşlara anlatıldı.

19 Mayıs Kaymakamı Kadir Ekinci'nin yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğin olmasa olmazı olan sevgi ve kardeşliğin hayat bulacağı gönül elçileri toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Gönüllülük hiçbir insanın maddi bir karşılık beklemeden toplumsal bir alanda bir başkasına fayda sağlayacak doğru bildiği için inandığı için gösterdiği caba ve faaliyettir. Gönül elçiliği,  vatandaşların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak, refah seviyelerini yükseltmek, onlara daha insani yaşam koşulları kazandırmak amacıyla önemli hizmetler yürütüldüğünü belirtti.

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Yıldırım, "Toplumun tüm dezavantajlı kesimine hizmet götürmeye devam ettiklerini belirtti" Amacımız, evlerde bulunan o ailelerin içerisinde var olan dezavantajlı grupları ve hangi konumda olduklarını, yaşlımızı, gencimizi, evlenmek üzere olan çiftlerimizi, evlilik sonrası sorunları olan ailelerimizi tespit etmektir. Gönül elçisi olmak da zaten aslında, toplumun kalkınmasında gönül elçileri projesidir" ifadelerini kullandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Samsun İl Müdürlüğünde görevli Psikolog Dilara IŞIK’ın Proje ile ilgili sunumuyla devam edildi.

Toplantıya Kaymakam Kadir Ekinci, Garnizon Komutanı Kd. Üsteğmen Fatih Yüksel, Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Tolun, Emniyet Müdürü Dr. Şener Özdemir, Dereköy Belediye Başkanı Ahmet Topal, Yörükler Belediye Başkanı Süleyman Eroğlu, Ak Parti ilçe Başkanı İbrahim Eren, CHP ilçe Başkanı Yakup Konuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Aslantaş, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Nazmi Erdem, Sevgi Evleri Müdürü Ebu Talip Yılmaz, Halk Eğitim Merkez Müdürü Hasan Yiğit, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Gül, 19 Mayıs Devlet Hastanesi Başhekimi M.Akif Gün, Özel idare Müdürü Bekir söylemez, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü M.Serkan Eroğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdiresi Selime Hazman, Nüfus Müdürü Ramazan Akkoyun, Tapu Müdürü Mustafa Efendioğlu ilçe Emniyet Komiseri Azim Aydın, AK parti il genel meclis üyeleri Hüseyin Çiçek, Bayram Konuş, Orman işletme Şefi Murat Temur, Halk Eğitimi Merkezi Müdür Başyardımcısı Hüseyin Küçükkaya, Okul Müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 

Toplantı katılımcıların proje hakkındaki sorularının cevaplanması bölümüyle sona erdi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: gönül, elçileri, projesi, vatandaşlara, anlatildi
Yorumlar
Haber Yazılımı