Haber Detayı
08 Ocak 2021 - Cuma 15:44 Bu haber 1254 kez okundu
 
Gergef Edebiyat Dergisi İlk Sayısıyla Okurlara Merhaba Dedi
Edebiyat dergileri kervanına zengin ve düzeyli muhtevasıyla Gergef Edebiyat Dergisi de katıldı. Şık ve modern tasarımıyla göz dolduran dergi, iki ayda bir yayımlanacak. İlk sayısı yeni yılın ilk gününde çıkan dergiyi okurlar kendi internet sitesinden PDF formatında ücretsiz okuyabiliyor.
Gündem Haberi
Gergef Edebiyat Dergisi İlk Sayısıyla Okurlara Merhaba Dedi

Deneme, öykü, söyleşi ve şiir ağırlıklı Gergef Edebiyat Dergisi www.gergefedebiyatdergisi.com adresi üzerinden PDF formatında yayımlanıyor. Teknolojiyi iyi kullanan dergi ekibi böylece cep telefonu, tablet ve PC üzerinden okurlarına ulaşmayı hedeflemiş. Ayrıca dergide yayınlanan tüm eserler ve derginin eski sayıları geleceğe bir ses bırakma ve yaşadığımız çağa tanıklık etme adına kendi internet sayfasında arşivlenmiş. Gergef Edebiyat Dergisi, okurlarının edebi değer taşıyan, başka mecralarda yayımlanmamış, kaliteli ve düzeyli eserlerine de yer veriyor. Bu amaçla okurlarına sayfalarını açıyor. Derginin gergefedebiyatdergisi@gmail.com adresine okurlar ve edebiyatseverler kısa özgeçmişleriyle beraber eserlerini gönderebiliyor.

 

İlk sayının “Başlarken…” isimli giriş yazısında derginin çıkış amacı şöyle anlatılmış: “Sözün gücüne inananlardanız. Söz odur ki gönle ferahlık düşüre, söz odur ki kardeşliğimize vesile ola. Söz odur ki Yunus diliyle, “ Bu cihan cehennemini sekiz uçmağ ede.” Süslü sözler değil, gönle dokunan, gönül gergefinde işlenen, edebi derinliği olan sözler yer alsın istiyoruz sayfalarımızda. Öykülerimizde, şiirlerimizde, söyleşilerimizde, deneme yazılarımızda bunu hedefliyoruz. Nefsimizin tuzağına düşmeden, kırmadan, dökmeden, böbürlenmeden, ayırmadan, kardeşçe, dostça, muhabbetle söyleşelim istiyoruz.

 

Herkes gönlünün renginde konuşur ve yazar. Gönlümüzü bu gönlün sahibine verdiysek oradan dökülen her hece, her kelime anlamlıdır bizim nazarımızda. Bu toprağın sesi dile gelsin eserlerimizde. Devletimiz ve milletimiz kıyamete kadar daim olsun. Kültür ve sanat dünyamıza katkı adına biz de bu yolda bir çaba sarf edelim. Şanlı ecdadımız, hepsi birer şaheser niteliğinde olan kütüphaneler dolusu eserler bıraktılar bize. Onlar görevlerini hakkıyla tamamladılar bu dünyada. Ya biz? Bizler ne bırakacağız yarınlara şu kısacık ömrümüzde? Bizim de bir sorumluluğumuz var doğduğumuz, havasını teneffüs ettiğimiz, suyunu içtiğimiz, ekmeğini yediğimiz, gönül verdiğimiz bu topraklara karşı.

 

Bu sorumluluğun idrakinde olarak, ecdadımızın bize miras bıraktığı, yolumuzu ışıtan kutlu geleneğimizin izinde, ruhumuzu besleyen medeniyet pınarımızdan kana kana içerek bu çağa taze sözler söylemek mecburiyetindeyiz. Gergef Edebiyat Dergisi de bu yolda gayret eden bir platform olsun. Arzumuz bu.”

 

Gergef Edebiyat Dergisi ekibi şu isimlerden oluşuyor: Adil ATICI (Sahibi Ve Yazı İşleri Müdürü), Recep ŞEN (Genel Yayın Yönetmeni), Ahmet KAFKAS (Editör), Mehmet OSMANOĞLU (Son Okuma), Emre KOÇ (Sosyal Medya ve iletişim)

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: Gergef, Edebiyat, Dergisi, İlk, Sayısıyla, Okurlara, Merhaba, Dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı