Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 13:36 Bu haber 941 kez okundu
 
GENÇLİK MERKEZİ’NDEN BEZ TORBA
Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ‘Doğayı Sev, Doğayı Koru’ sloganıyla başlatılan kampanyada, gönüllü gençlerle Pazar yerinde bez torba dağıtımı yapıldı.
Gündem Haberi
GENÇLİK MERKEZİ’NDEN BEZ TORBA

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde yer alan Gençlik Merkezleri, çevre kirliliğinin önüne geçmek ve bez torba kullanımını teşvik amaçlı yeni bir projeye imza attı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, çevre bilincini artırmak, geri dönüşüme destek vermek ve naylon poşet kullanımının azaltılmasına katkıda bulunmak için kolları sıvadı.  İlk olarak Ankara Batıkent'te bulunan Gençlik Merkezinde başlatılan kampanyaya,19 Mayıs Gençlik Merkezi olarak KYK’lı gönüllü gençlerle birlikte dağıtımı sağlandı.

19 Mayıs Gençlik Merkezi Müdürü Selahattin İmamoğlu; “Hem ekonomimize, hem doğamıza, hem de sağlığımıza katkı sağlamak için bu projeye destek vermek ve çevremizde yaşayan tüm vatandaşlarımızı da bu konuda duyarlı olmaları için bilinçlendirmek en temel görevimiz. Çevreye farklı alanlarda verdiğimiz diğer zararları da düşünürsek bu uygulamanın çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Yaşamımızı sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek için temiz bir çevreye ihtiyacımız var. Gençlik Merkezleri olarak da 'Geri Dönüşüm', 'Sıfır Atık Projesi' gibi birçok çevreci projemiz de bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Semt pazarlarını gezerek vatandaşlara bez torba dağıtımını yapan gönüllü gençler ise bu tür sosyal sorumluluk ve farkındalık projelerinin içerisinde yer almaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Emre PİRİNÇCİ
Etiketler: GENÇLİK, MERKEZİ’NDEN, BEZ, TORBA,
Yorumlar
Haber Yazılımı