Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 17:19 Bu haber 3775 kez okundu
 
GENÇ GİRİŞİMCİLERİMİZ BU FIRSATI KAÇIRMASIN
19 Mayıs Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile Bafra İŞKUR Şube Müdürlüğü işbirliğinde 2019 yılının Girişimcilik Eğitimi için protokol düzenlendi.
Gündem Haberi
GENÇ GİRİŞİMCİLERİMİZ BU FIRSATI KAÇIRMASIN

19 Mayıs Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından ilçede ikamet eden girişimcilerimiz kendi iş yerlerini  kurmaları, toplumsal hayata devletimizin verdiği teşviklerden haberdar olmaları için girişimcilere yönelik eğitimler tüm hızıyla devam ediyor.

19 Mayıs Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı makamında yapılan imza töreninde Başkan Harun Şimşek, İŞKUR Bafra Hizmet Merkez Müdürü Yakup Ergenlik, İŞKUR proje sorumlusu Mehmet Uğuz katıldı.

ŞİMŞEK “150 GENÇ GİRİŞİMCİYE SERTİFİKA VERDİK”

19 Mayıs Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Harun Şimşek, “19 Mayıs Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak, 2014 yılından itibaren ilçemizde 6 girişimcilik kursu açarak, 150 genç kardeşimize sertifika verdik. Bu kurslar içeresinde emlak danışmanım muhasebe kursları bulunuyor. Odamıza yoğun talepler üzerine tekrar 50 kişilik girişimcilik programı düzenleyerek, 18 Şubat  Pazartesi gününe kadar müracaatları kabul edeceğiz. Arkadaşlarımız arasında 20 Şubat Çarşamba günü mülakat olacak, dört günlük bir eğitimin ardından arkadaşlarımız sertifikalarını alarak kuracakları işyeri ile alakalı KOSKEB desteklerini alacaklar. İlçemizde yapılacak güzel yatırımlara ve yeni iş imkânlarının oluşmasına katkıda bulunmak için her yeni girişimcinin katılmasında fayda sağlayacaktır. İmzalamış olduğumuz “Girişimcilik Eğitim Programları” işbirliği protokolünün ülkemize, ilçemize ve eğitime girecek olan kardeşlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

İŞKUR Bafra Şube Müdürü Yakup Ergenlik ise, “İstihdamın arttırılması, ülkemizin gelişmesi ve yeni girişimcileri belirleme noktasında böyle bir protokol gerçekleştirildi. Yeni girişimci adayları ile alacakları eğitimler sonrası da kendi işlerini kuracak olan müteşebbisleri ortaya çıkartmak amacıyla bu eğitim gerçekleştiriliyor. 19 Mayıs Esnaf ve Sanatkârlar Odasının sunacağı katkılardan dolayı şimdiden teşekkür ediyor, işbirliği protokolünün hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Harun YAZICI
Etiketler: GENÇ, GİRİŞİMCİLERİMİZ, BU, FIRSATI, KAÇIRMASIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı