Haber Detayı
06 Eylül 2018 - Perşembe 11:38 Bu haber 4729 kez okundu
 
GENÇ ÇİFTÇİLER HİBE PROJELERLE ÜRETİME GEÇİYOR
19 Mayıs İlçesinde Genç Çiftçi Projesi kapsamında “Hibe Sebze Serası” çiftçi Kadriye Keleş’e teslim edildi.
Ekonomi Haberi
GENÇ ÇİFTÇİLER HİBE PROJELERLE ÜRETİME GEÇİYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Genç Çiftçi Projeleri kapsamında çiftçilere ödenecek 30 bin TL hibe ile projeler bir bir hayata geçiyor. Çiftçiler alacakları 30 bin TL hibe karşılığında seracılık, büyükbaş, küçükbaş hayvancılık ve daha birçok konuda başvuru yapabiliyor. 2018 yılı içerisinde proje başvurusu alınan çiftçilerden hibe sera almaya hak kazanan 19 Mayıs İlçesi Yörükler mahallesinde yaşayan Kadriye Keleş anlaştığı sera firması ile çalışmalarını tamamladı ve 19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından serası teslim edildi.

Teslim sırasında İlçe Müdürü Mehmet Gül,  Proje Koordinatörü Ziraat Mühendisi Halit Kıvanç Sekban, Genç Çiftçi Ailesi Serdar Keleş ve Kadriye Keleş hazır bulundular.  İlçe Müdürü Mehmet Gül; 19 Mayıs ilçesinde Genç Çiftçi Projelerine çiftçilerin yoğun ilgisinin olduğunu söyledi. Proje kapsamında şimdi teslimatını yaptığımız sera hibesinin dışında büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık ve Mantar yetiştiriciliği konularında hibe almaya hak kazanan çiftçilerimiz oldu onlara da projelerini zamanında teslim edeceğiz” dedi.

 

Hibe almaya hak kazanan Genç Çiftçi Kadriye Keleş; Ailece çiftçilikle uğraşmaktayız, devletimizin hibesini duyar duymaz 19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne gittim. Orada proje ofisi var dediler kapıyı çaldım ve içeriye girdim. Bana “Genç Çiftçi” projesini anlattılar ve yardımcı oldular. Birkaç gün içinde projemi hazırladım ve ilçe müdürlüğüne teslim ettim. En güzel tarafı eşimle beraber kendi çabamızla projemizi hazırladık ve kabul oldu. Seramı teslim aldım. Devletimize, bakanlığımıza, 19 Mayıs İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışanlarına teşekkürlerimi sunarım. İnşallah çevremde üretme azmi olan genç insanlara örnek olmayı hedefliyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: GENÇ, ÇİFTÇİLER, HİBE, PROJELERLE, ÜRETİME, GEÇİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı