Haber Detayı
07 Haziran 2013 - Cuma 19:13 Bu haber 1434 kez okundu
 
GELECEĞİN MUCİTLERİ İCATLARINI SERGİLEDİ
Eğitim Haberi
GELECEĞİN MUCİTLERİ İCATLARINI SERGİLEDİ

 

19 Mayıs ilçesi, Atatürk ortaokulu Fen ve Teknoloji bilimi öğrencileri yıl boyunca yaptıkları projeleri görücüye çıkardı.

MUCİDLERDEN BÜYÜK YETENEK

Okul aile birliği dayanışma gününde bilim uygulamaları deney sergisi okulda açıldı. Atatürk ortaokul müdürü Onur Gündüzcü, “Okul öğrencileri bireysel ilgileri doğrultusunda seçtikleri konuları inceleyerek hazırladıkları projelerle derste öğrendiklerini günlük hayata geçirme fırsatı buldular.  Kendileri için sergilenen bütün projelerin birbirinden değerlidir” dedi. Gündüzcü, projede emeği gecen öğrenci ve öğretmenleri de kutladı. Protokol genç mucitlerden deneyleri hakkında bilgiler aldı.

MUCİTLERDEN BÜYÜK YETENEK

Atatürk ortaokulu Fen ve Teknoloji öğretmeni Melek Atay Aksel, “Okulumuzda 19 adet değişik alanlarda öğrencilerimiz deneyler hazırladı. Proje yapmak, üretmek öğrencilerde sistematik düşünme becerisinin gelişmesine yardımcı olacaktır. Öğrenciler küçük yaşlardan itibaren neyi, nasıl düşünerek zihinsel gelişimlerini sağlayacakları gibi, bir şey yapmadan önce düşünmeyi de alışkanlık haline getirmiş olacaklardır” şeklinde konuştu. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: geleceğin, mucitleri, icatlarini, sergiledi
Yorumlar
Haber Yazılımı