Haber Detayı
22 Şubat 2019 - Cuma 14:12 Bu haber 4862 kez okundu
 
GEÇİCİ ADAY LİSTELERİ SEÇİM KURULLARINDA
31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.
Siyaset Haberi
GEÇİCİ ADAY LİSTELERİ SEÇİM KURULLARINDA

Samsun'da, bazı siyasi partilerin İl ve İlçe Seçim Kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki belediye başkan adayları şöyle:

 

Adalet ve Kalkınma Partisi: Büyükşehir Belediyesi: Mustafa Demir (Cumhur İttifakı), 19 Mayıs: Osman Topaloğlu (Cumhur İttifakı), Atakum: Zihni Şahin (Cumhur İttifakı), Ayvacık: Halil Kalaycı (Cumhur İttifakı), Bafra: Hamit Kılıç (Cumhur İttifakı), Canik: İbrahim Sandıkçı (Cumhur İttifakı), Çarşamba: Halit Doğan (Cumhur İttifakı), Havza: Sebahattin Özdemir (Cumhur İttifakı), İlkadım: Erdoğan Tok (Cumhur İttifakı), Kavak: İbrahim Sarıcaoğlu (Cumhur İttifakı), Ladik: Nurhan Yapıcı (Cumhur İttifakı), Salıpazarı: Halil Akgün (Cumhur İttifakı), Tekkeköy: Hasan Togar (Cumhur İttifakı)

Vezirköprü: İbrahim Sadık Edis (Cumhur İttifakı), Yakakent: Hüseyin Kıyma (Cumhur İttifakı), Terme: Ali Kılıç (Cumhur İttifakı)

 

Cumhuriyet Halk Partisi: Alaçam: Fuat Canbaz (Millet İttifakı), Atakum: Cemil Deveci (Millet İttifakı) Bafra: Kemal Bütüner, Çarşamba: Altan Karabulut (Millet İttifakı), Havza: Mehtap Yeşilbaş (Millet İttifakı), Tekkeköy: Tansu Çıkış, Vezirköprü: Onur Bayburtlu (Millet İttifakı), Yakakent: Ramazan Şensoy (Millet İttifakı)

 

Milliyetçi Hareket Partisi: Alaçam: İlyas Acar (Cumhur İttifakı), Asarcık: Şerif Kılağuz (Cumhur İttifakı)

 

İYİ Parti: Büyükşehir Belediyesi: Hayati Tekin (Millet İttifakı), 19 Mayıs: Ahmet Topal (Millet İttifakı) Bafra: Rızvan Aksoy, Canik: Atıf Yiğit (Millet İttifakı), Ayvacık: İsmet Çapaş (Millet İttifakı), Asarcık: Bahri Köşüş (Millet İttifakı), Tekkeköy: Mustafa Candal, Kavak: Şerif Ün (Millet İttifakı), Ladik: İbrahim Ünsal (Millet İttifakı), İlkadım: Necattin Demirtaş (Millet İttifakı), Salıpazarı: Refaettin Karaca (Millet İttifakı)

 

Saadet Partisi: Büyükşehir Belediyesi: Salih Şen, 19 Mayıs: Yakup Demir, Alaçam: Ahmet Mücahid Yıldız, Asarcık: Seyitahmet Akkuş, Atakum: Serdar Şen, Ayvacık: Cengiz Keskin, Bafra: Mustafa Harman, Canik: Ali Şener, Çarşamba: Sebahattin Sancar, Havza: Şenol Tunçay, İlkadım: Şerif Altundal, Kavak: Remzi Sarak, Ladik: Yalçın Kaya Oğuz, Salıpazarı: Ali Turhan, Tekkeköy: Şükrü Yavuz, Terme: Ali Yüksel, Vezirköprü: Fahreddin Kılıç, Yakakent: Sinan Yılmaz,

 

Türkiye Komünist Partisi: Büyükşehir Belediyesi: Belma Nur Kartal, İlkadım: Ferdi Ak

 

Demokrat Parti: Büyükşehir Belediyesi: Zeki Sayar

 

Vatan Partisi: Büyükşehir Belediyesi: Mustafa Alemdaroğlu

 

Demokratik Sol Parti: Büyükşehir Belediyesi: Mehmet Koç

 

Bağımsız Türkiye Partisi: Büyükşehir Belediyesi: Bekir Uslucan

 

Bağımsız: Büyükşehir Belediyesi: Erhan Usta

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: AA
Etiketler: GEÇİCİ, ADAY, LİSTELERİ, SEÇİM, KURULLARINDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı