Haber Detayı
11 Mayıs 2013 - Cumartesi 19:13 Bu haber 4479 kez okundu
 
FESHANEDE 19 MAYIS KONUŞULDU
Kültür-Sanat Haberi
FESHANEDE 19 MAYIS KONUŞULDU

 

Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) tarafından İstanbul Feshane'de bu yıl 6.’sı düzenlenen Samsun Tanıtım Günleri Fuarı’nda örf, adet, gelenek ve turizm potansiyeli ile 19 Mayıs dikkat çekti. 19 Mayıs belediye standı ziyaretçi akınına uğradı.

19 Mayıs belediyesi standını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Samsun Millet Vekili Akif Çağatay Kılıç, CHP Samsun Millet Vekili İhsan Kalkavan, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Samsun Ak Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun Atakum belediye başkanı Metin Burma, Sadef Genel Başkanı Kaya Aşçı ziyaret etti.

19 Mayıs Belediyesi standına Samsunlular yoğun ilgi gösterdi. Samsun'un turizm, örf, adet ve geleneklerinin tanıtıldığı, bakanların, milletvekillerinin, bürokratların, üst düzey yöneticilerin, iş adamlarının, sanatçıların, sporcuların ve birçok ünlünün katıldığı tanıtım günleri fuarında 19 Mayıs belediyesi ikram olarak 19 Mayıs yöresine ait mısır ekmeği yoğurt ve meyve ikram ederken, kuş cennetine ait dondurulmuş kuşlar görselliği tamamladı ve ziyaretçilerin dikkatini çekti. Yine Karadeniz bölgesinin ilk ve tek cam işleme merkezi olan 19 Mayıs Halk eğitim merkezi cam işlemeciliği ürünleri dikkatleri üstüne topladı.

Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF), Samsun Valiliği, Samsun İl Özel İdaresi, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 17 ilçe Kaymakamlığı ve İlçe Belediyelerinin de iş birliği ile gerçekleşen fuarda açılan 100'e yakın standda Samsun'un tarihi yapısı, turizmi, yöresel örf ve adetleri tanıtılıyor. Samsun Buluşmaları Fuarı 12 Mayıs pazar akşamı sona erecek.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: feshanede, 19, mayis, konuşuldu
Yorumlar
Haber Yazılımı