Haber Detayı
01 Kasım 2018 - Perşembe 13:36 Bu haber 3461 kez okundu
 
FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI ZİYARET
Cumhuriyetimizin 95. Yılında Bafra Fen Lisesi’nde yapılan kutlamalardan sonra bir gurup Bafra Fen Lisesi öğrencisi ve Beden Eğitimi öğretmeni Sema Nur Çelebi, gazi Selahattin Cemal’i evinde ziyaret ettiler ve bu anlamlı günde onu yalnız bırakmayarak Cumhuriyetin önemini birde kendisinden dinleme fırsatı buldular.
Gündem Haberi
FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI ZİYARET

1989 yılında gazi olan Selahattin Cemal yaşadıkları hakkında öğrencilerimize bilgi verdi. Vatan sevgisinin çok önemli olduğunu vurguladı. Türk milletinin vatanına ve milletine olan bağlılığı çok fazladır. Vatan sevgisi ise milletimizi üstün kılan özelliklerden biridir dedi. Vatansızlığın çok kötü olduğunu belirterek vatanımızı hep daha iyiye götürebilmek için gençlerimize vatan sevgisinin iyi bir şekilde anlatılması gerektiğini belitti.

 

Gazimiz evinin bulunduğu sokağa adının verilmesinden, isminin o sokakta yaşatılmasından da onur duyduğunu, bunun kendisi için gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

 

Öğrencilerimiz bir müddet sonra gazi ev sahibinin hazırlamış olduğu kahvaltı masasında sohbete devam ettiler. Ardından yanlarında getirmiş oldukları hediyeyi gazi Selahattin Cemal’e takdim ederek ziyaretlerini sonlandırdılar.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: FEN, LİSESİ, ÖĞRENCİLERİNDEN, ANLAMLI, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı