Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 08:52 Bu haber 1989 kez okundu
 
FATMA ÇAVUŞ’U ULUSLARARASI ALANDA TANITMAYI HEDEFLİYOR
19 Mayıs Şehit Burhan Yazıcı Orta Okulu “81 İL 81 OKUL İLK KURŞUN DÖRTYOL” Projesini hayata geçiriyor.
Eğitim Haberi
FATMA ÇAVUŞ’U ULUSLARARASI ALANDA TANITMAYI HEDEFLİYOR

Şehit Burhan Yazıcı Ortaokulu Müdürlüğü Avrupa Okullar Topluluğunun oluşturduğu eTwinning proje paylaşım portalında ortak olmuş olduğu “81 İl 81 Okul İlk Kurşun Dörtyol” projesi ile ilçemiz Milli Kahramanı Fatma Çavuş’u uluslararası alanda tanıtmayı hedefledi.

 

Hatay-Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 19 Aralık 1918'de milli mücadelede ilk kurşunun atılışının 99. yılı münasebetiyle hazırlanan “81 İl 81 Okul İlk Kurşun Dörtyol Projesi” kapsamında yurt genelindeki ilk kurşunu atan Milli Mücadele Kahramanlarının tanıtımı amaçlanmıştır.

 

Okul Müdürü Ramazan Baykal sınav sisteminin değişmesi ile artık okulumuzun daha fazla proje çalışmasına yöneleceğini belirterek, her öğretmen için bir eTwinning projesi hedeflediklerini söyledi. “81 İl 81 Okul İlk Kurşun” projesi ile de ilçemizin çok önemli bir değerinin, Fatma Çavuş’un tanıtımının kendilerini onure edeceğini belirtti.

 

Proje Rehberi Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mehmet Alver projeye özelikle Fatma Çavuş için katıldıklarını belirterek projenin ilk ayağı olan TRT işbirliği ile çekilen İlk Kurşun Belgeselinin öğrencilere izletildiğini söyledi.

Proje 1 yıl sürecek olup etkinlik planına göre işlemler gerçekleştirilecektir.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: FATMA, ÇAVUŞ’U, ULUSLARARASI, ALANDA, TANITMAYI, HEDEFLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı