Haber Detayı
03 Kasım 2018 - Cumartesi 12:12 Bu haber 4358 kez okundu
 
FATMA ÇAVUŞ’A ZİYARET
Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu (KARDEF) Milli Mücadele Kahramanı Dağköylü Fatma Çavuş’u ziyaret etti.
Gündem Haberi
FATMA ÇAVUŞ’A ZİYARET

Bünyesinde Samsun, Giresun, Sinop, Tokat ve Amasya ili ve ilçelerde 18 dernek üyesi bulunan KARDEF, Başkan Kemalettin Altınsoy ve Yönetim Kurulu üyeleri ile beraber 19 Mayıs Dağköy’de bulunan Milli Mücadele Kahramanı Fatma Çavuş’u kabri başında ziyaret ederek dua ettiler.

 

KARDEF tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Yapılan etkinlikler çerçevesinde Mezarı 19 Mayıs Dağköy’de bulunan Fatma Çavuş’u da ziyaret ettiler. Ziyarette 19 Mayıs İlçe Müftüsü Emin Patan, 19 Mayıs İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Dalkıran, 19 Mayıs MHP ilçe teşkilatı, Bafra Milliyetçi Hareket İlçe Başkanı Barbaros Turna, İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Zafer Bektaş,  19 Mayıs Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Salih Yaman, Bafra Muharip Gaziler Derneği Başkanı Rahmi Şahin, Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu Yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu Başkanı Kemalettin Altınsoy, “Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Dağköylü Fatma Çavuş’u ziyaret ettik. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz. Bundan 95 Yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları bizlere hediye ettikleri bu güzel ülkeyi ve cumhuriyeti anmak için bu programları yapıyoruz. Dağköy’de Fatma Çavuş Rum çetelerine karşı vermiş olduğu müthiş mücadelesi insanları duygulandırıyor. Fatma Çavuş ile beraber Dağköy’de bu mücadeleye katılan kahramanlara minnet ve şükran borcumuz var. Bu anlamda bugün yaptığımız duanın Allah nezdinde kabulünü diliyorum” dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Berati ESMER
Etiketler: FATMA, ÇAVUŞ’A, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı