Haber Detayı
03 Haziran 2014 - Salı 18:55 Bu haber 6030 kez okundu
 
EMNİYETTEN ÖNEMLİ UYARI
19 Mayıslı esnafların talepleri üzerine Atatürk Bulvarında Ziraat Bankası ve PTT arasında park yasağı başladı.
Asayiş Haberi
EMNİYETTEN ÖNEMLİ UYARI

19 Mayıs’ta kahvaltılı toplantı yapan Emniyet Müdürlüğü ilçe Park Yasağı, Matosiklet Kullanımı ve Traktör ve Patpat sürücüleri ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Toplantıya, 19 Mayıs İlçe Emniyet Müdürü Hacı Osman Dağıstan, Şoförler Odası Başkanı İlfet Gören, Esnaf Odası Başkanı Harun Şimşek, Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş, Esbaf Kefalet Başkanı Mahmut Çakmak, Pazar Mahallesi Muhtarı Halil Akyüz, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Yusuf Şenocak, Komiser Yardımcısı Azim Aydın ve Baş polis Murat Çolak katıldı.

Toplantıda yapılan bilgilendirmede, “Esnafların kendi araçlarını ara sokaklara almaları ve Atatürk Bulvarı üzerine sadece geçici olarak 1. sıraya park uygulamasına başlanılmıştır. 2. Sıra park da ise cezai işlem uygulaması gerçekleşecektir” denildi.

 

MOTOSİKLET EHLİYETİ 700 TL, CEZASI 2924 TL

Yaz aylarının gelmesi ile motosiklet kullanımının arttı. Birçoğunun sürücü belgesinin olmadığı, kask kullanmadığı, bazılarının ise egzozlarının çevreye rahatsızlık verdikleri görülmektedir. İlçemizde tüp ve su satan iş yerleri başta olmak üzere lokantalar da servis amaçla kullanıldığı, sanayi vb. işyerlerinde çalışanlarında işe gidip geldikleri görülüyor.

Bu tarih itibarı ile sürücü belgesiz araç kullananlara 1462 TL para cezası, araç sahibi değil ise aynı miktarda da araç sahibine ceza yazılmaktadır. Bu durumda da maddi olarak mağduriyetler oluşmaktadır. Hatta ödeme gücü hiç olmayanlar daha da zor durumda kalmaktadır.

Üzerine plakası olan, sürücüsü kask takmış sürücüler kurallara uydukları sürece durdurulmaktadır.

Sürücü belgesi olanlara A2 motosiklet sürücü belgesi almak 700 TL dir. Sık kullanımı olan iş yerleri başta olmak üzere esnafların, sürücü kursu ile görüşülerek A2 belgesi alması konusunda kampanya başlatılması yaz aylarında artacak denetimlerde mağduriyetleri önleyecektir.

PAT-PAT’a CEZA

Traktör sürücülerine eğitim verilecek, ilçe tarım, sağlık, emniyet/jandarma eğitim verilecek haziran ayında planlama yapılacak. Bu zamana kadar uyarılan pat/patlara bundan sonra şehir içine girerler ise ceza yazılacaktır.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Adil ATICI
Etiketler: 19, Mayıslı, esnafların, talepleri, üzerine, Atatürk, Bulvarında, Ziraat, Bankas
Yorumlar
Haber Yazılımı