Haber Detayı
24 Aralık 2018 - Pazartesi 10:40 Bu haber 4735 kez okundu
 
Eğitim Bir-Sen 19 Mayıs Okul Temsilcileri Toplantısı Yapıldı
19 Mayıs İlçesinde düzenlenen okul temsilcileri toplantısına Eğitim Bir-Sen Samsun 1 nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız, Başkan Yardımcısı Fikret Bostan, Eğitim Bir-Sen 19 Mayıs İlçe Temsilcisi Ömer Cerrahoğlu ve İHH 19 Mayıs Temsilcisi Alaaddin İmamoğlu’nun yanı sıra okul yöneticileri ve kurum temsilcileri katıldı.
Gündem Haberi
Eğitim Bir-Sen 19 Mayıs Okul Temsilcileri Toplantısı Yapıldı

Eğitim Bir-Sen 19 Mayıs Temsilcisi Ömer Cerrahoğlu yaptığı konuşmada; “Öncü genel yetkili sendika olarak ülkemizde eğitim alanında olduğu gibi dünya genelinde mazlumların hakkını, insanlığın onurunu en tepeden başlayarak teşkilatımızın siz uç beylerine kadar taşımanın ağır sorumluluğunu yaşıyoruz. Bu bağlamda bugün gerçekleştirdiğimiz toplantıya katılımlarınızdan ötürü hepinize teşekkür eder toplantımızın hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

İHH 19 Mayıs Temsilcisi Alaaddin İmamoğlu ise yaptığı konuşmada; “Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, İHH ve Eğitim Bir-Sen’in proje ortağı olduğu "İyilikte Yarışan Sınıflar" projesinin önemine değinerek bu projede öğrencilerimize iyiliği, merhameti ve yardımlaşma duygusunu aktarmak, dünyada mazlum insanların, çocukların, yetimlerin bizlerden uzanacak şefkat ve yardımları beklediğini hatırlatmak olduğunu söyledi. Bu bakımdan sahada, okullarımızda bu projeye sahip çıkan idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyor dünya genelinde yüz bine yaklaşan yetim sponsorluğunun artarak devam etmesini temenni ediyoruz” dedi.

Eğitim Bir-Sen Samsun 1 no’lu Şube Başkanı Hamdi Yıldız; “Samsun genelinde sekiz bini aşkın üyesi ile eğitim alanında genel yetkili sendika olan Eğitim Bir-Sen olarak tüm öğretmenlerimizin, memurlarımızın ve üyelerimizin her daim yanında olduklarını” söyledi.

Bu maksatla Eğitim Bir-Sen Üyelerinin hukuki anlamda destekçisi olmak için AKŞ hukuk bürosu ile anlaşma yaptıklarını hafta içi her gün 13:00 ile 18:00 arası sendika binasında tüm üyelerin hukuki danışmanlık ve avukatlık desteği verildiği aktarıldı.

Motifkart uygulaması ile tüm ülke genelinde Eğitim Bir-Sen Üyelerinin anlaşmalı kurum ve kuruluşlardan indirimli hizmet almalarının sağlandığını belirtti. Yine tüm çalışanların ücretlerinde kayba neden olan 2. hatta 3. vergi dilimi matrahı uygulamasının 15’e sabitlenmesi, binlerce çalışanın beklediği 3600 ek gösterge vaadinin bir an önce genişletilerek yasallaşması, öğretmenlik meslek kanununun öğretmene destek kanunu olarak tanımlamasını sağlayacak bir içerikle yürürlüğe girmesi ve Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen olarak daha birçok alanda üyelerimizin hak ve kazançları için mücadele verdikleri kaydedildi. Yapılan konuşmalar sonrasında karşılıklı görüş alış verişleri ve sohbetler ile toplantı sona erdi.

EMRE PİRİNÇCİ

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: Eğitim, Bir-Sen, 19, Mayıs, Okul, Temsilcileri, Toplantısı, Yapıldı,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı