Haber Detayı
08 Aralık 2016 - Perşembe 10:07 Bu haber 2440 kez okundu
 
DOLAR BOZDURANA 3 EKMEK ÜCRETSİZ
Son zamanlarda rekor üstüne rekor kırarak yükselen döviz kurlarıyla ilgili bir yandan ekonomi yönetimi tedbirlerini almaya devam ederken diğer yandan vatandaşlar da seferberlik başlattı.
Gündem Haberi
DOLAR BOZDURANA 3 EKMEK ÜCRETSİZ

Yazılı ve görsel basının yanı sıra sosyal medyada da yürütülen kampanyalarla Türk Lirası’nın Euro ve Dolar karşısında değer kazanması hedefleniyor.

Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yastık altı dövizinizi bozdurun” çağrısıyla büyüyen Türk Lirası seferberliği kapsamında esnaflar da bu kampanyalara önemli katkı sağlıyor.

Onlardan biri de 19 Mayıs İlçesinde uzun yıllar gıda sektöründe hizmet veren Yüzükcüoğlu Gıda - Zahire oldu. 100 Dolar bozduran dekont getiren herkese 3 ekmek ücretsiz olduğunu söyledi.

 

“BU DESTEK HEPİMİZİN”

 

Samet Yüzükcüoğlu; “Yaşanan yükselişin hayatın her alanını etkilediğini dile getirerek, “Ancak Cumhurbaşkanımız bu durumun da ekonomiyi teğet geçeceğini söyledi. Biz de aynı ümitle süreci takip ediyoruz. Ben esnaf arkadaşlarımızın da elinden ne geliyorsa Türk Lirası seferberliğine ortak olmasını istiyoruz. Bu destek aslında hepimizin iyiliği için büyük önem arz ediyor” ifadelerini kullandı. 

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: DOLAR, BOZDURANA, 3, EKMEK, ÜCRETSİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı