Haber Detayı
01 Aralık 2018 - Cumartesi 13:23 Bu haber 2498 kez okundu
 
“DOĞA VE TOPRAK SUNUMLARI” GERÇEKLEŞTİRDİLER
19 Mayıs Atatürk Ortaokulu’nda doğa, toprak ve iklim değişiklikleri konulu sunumlar gerçekleştirildi.
Eğitim Haberi
“DOĞA VE TOPRAK SUNUMLARI” GERÇEKLEŞTİRDİLER

Sunumlar 19 Mayıs İlçe sorumlusu Öznur Biberoğlu koordinatörlüğünde Ondokuzmayıs Üniversitesi Genç Tema ekibi tarafından gerçekleştirildi. Doğa ve çevre konusunda oldukça ilgili, sağduyulu okul öğrencileri ve öğretmenleri, sunumları ilgiyle ve dikkatle dinlediler.

Zaman zaman öğrencilerin ve öğretmenlerin sorularının cevaplandırıldığı sunumlarda doğa eğitim programları hakkında da bilgilendirme yapıldı. Gönüllü üyelik başvuruları alındı.

19 Mayıs İlçe sorumlusu Öznur Biberoğlu; “Doğa eğitim programı başvurusu kabul edilen anasınıfı öğrencileri ile de meşe palamudu dikim etkinliği gerçekleştirildi. Yıl boyunca tohumun fidana dönüşmesi ve fidanın toprakla buluşması sürecini gözlemleyecek öğrencilerin, fidanlarının bakımını üstlenmesi sorumluluğunu da üstlenmesi faaliyetin kazanımları arasında bulunuyor. Ağaçlandırmanın önemi konusundaki farkındalığın küçük yaştan itibaren gelişimini sağlamak çok değerlidir. TEMA Vakfı ilk ağaçlandırma faaliyetlerini başlattığı 1993 yılından bu yana 11,5 milyon fidanı ve 700 bin meşe tohumunu toprakla buluşturdu. Bu çalışmaları Fidanlık Bölge Müdürlükleri ile birlikte yürüttü. Türkiye nin en güvenilir en çok üyeye sahip Sivil Toplum Kuruluşu olan Vakfımızı daha yakından tanımak isteyen herkesi tema.org.tr adresini ziyaret etmeye davet ediyorum” dedi.

 

19 Mayıs İlçe sorumlusu Öznur Biberoğlu; “Yıl boyunca ilçemizdeki diğer okullarımızda da yapmaya devam edeceğimiz eğitim faaliyetlerinde daha çok öğrenciye ulaşmayı amaçlıyoruz. Okulun kapılarını açıp, bizleri misafir eden Sayın Okul Müdürümüz Hasan Kaya’ya, okul idaresine ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

EMRE PİRİNÇCİ

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: “DOĞA, VE, TOPRAK, SUNUMLARI”, GERÇEKLEŞTİRDİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı