Haber Detayı
02 Temmuz 2018 - Pazartesi 14:16 Bu haber 2440 kez okundu
 
DEVRİLEN AĞAÇTAN DÜŞEN LEYLEK YAVRULARI TEDAVİ EDİLİYOR
Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde devrilen ağaçta yuvaları bulunan ve yaralanan 3 leylek yavrusu, Samsun Büyükşehir Belediyesi veteriner kliniğinde tedaviye alındı.
Gündem Haberi
DEVRİLEN AĞAÇTAN DÜŞEN LEYLEK YAVRULARI TEDAVİ EDİLİYOR

Leylek yavruları, tedavilerinin ardından bir başka ağaca yerleştirilen yuvalarına konulacak

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ndeki ağaçta yuvaları bulunan ve yaralanan 3 leylek yavrusu, Samsun Büyükşehir Belediyesi veteriner kliniğinde tedavi ediliyor.

19 Mayıs ilçesinin Yörükler Mahallesi'nde, içinde üç leylek yavrusunun yer aldığı yuva bulunan ağacın devrildiğini fark eden vatandaşlar, Samsun Büyükşehir Belediyesinden yardım talep etti.

Yavruların yaralandıklarını fark eden vatandaşlar, leylek yavrularını Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi veteriner kliniğine götürdü.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri de aynı yerdeki bir başka ağacın dallarını budayarak yuvayı buraya yerleştirdi.

Bölge sakinlerinden Hasan Sözen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, leylek yuvasının bulunduğu ağacın kuruduğunu, hafif bir rüzgar nedeniyle de devrildiğini söyledi.

Devrilen ağaçta bulunan yuvadaki leylek yavrularının yaralandığı fark ettiklerini belirten Sözen, "Yavruları Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ndeki veteriner kliniğine götürdük. Tedavileri burada devam ediyor. Biz de belediye ekipleri ile yuvayı onararak yanında bulunan başka bir ağaca taşıdık. Leylek yavruları iyileşince buraya yerleştireceğiz." dedi.

 Yaralanan leylek yavrularının tedavisini yürüten veteriner hekim Paria Tabatabaei de yavruların durumunun ciddi olduğunu dile getirerek, "Yavruların ikisinde iç kanama var. Kanamayı durdurmaya çalışıyoruz. Diğer yavrunun ise bacak ve kanatlarında kırıklar bulunuyor. Tedavilerimiz devam ediyor. Yavrular iyileşince yuvalarına tekrar konulacak'' diye konuştu.

 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: AA
Etiketler: DEVRİLEN, AĞAÇTAN, DÜŞEN, LEYLEK, YAVRULARI, TEDAVİ, EDİLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı