Haber Detayı
18 Mayıs 2017 - Perşembe 10:36 Bu haber 3609 kez okundu
 
DERNEK’TEN TBMM’YE ZİYARET
19 Mayıs Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen Ankara - Kapadokya – Konya gezisine ilgi büyüktü.
Kültür-Sanat Haberi
DERNEK’TEN TBMM’YE ZİYARET

İLK ZİYARET MECLİSE

19 Mayıs Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen programın ilk ziyareti Türkiye Büyük Millet Meclisi oldu. Meclis ziyaretinde İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Samsun Milletvekillerinden Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Ahmet Demircan ve Fuat Köktaş’ı ve Mhp Milletvekili Erhan Usta’yı ziyaret ettiler.

Dernek Başkanı Salih Yaman tarafından Milletvekillerine dernek çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. 19 Mayıs’ta yapacakları faaliyetler için destek istedi. 19 Mayıslıların selamını iletti.

15 Temmuz gecesi darbecilerin Meclisi bombaladıkları yerleri de gezen dernek üyeleri gördükleri manzara karşısında hayranlık içerisinde kaldıklarını dile getirdiler.

Meclis gezisinden sonra Beştepe Millet Camisini ve Ankara’nın tarihi yerlerini gezdiler.

 

KAPADOKYA ve KONYA GEZİSİ

Ankara ziyaretinde sonra 19 Mayıs Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri Konya ve Kapadokya’yı gezdiler.

Kapadokya bölgesinde devam eden gezide Ürgüp-Göreme, Dervent Vadisi Göreme Açık hava Müzesi, Avanos Gezisinden daha sonra Hacı Bektaş-ı Veli’yi ziyaret ettiler.

Son olarak Konya şehir turunun ardından Alâeddin Camii ve Hz. Mevlana Türbesini ve Mevlana Kültür salonunda Semazen gösterisine katıldıktan sonra 19 Mayıs’a geri döndüler.

Gezi hakkında açıklamalarda bulunan 19 Mayıs Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Salih Yaman “Derneğimizin birlik beraberliğini artırabilmek için bir sosyal sorumluluk projesi olarak bu geziyi düzenleme kararı aldık. Ziyarette İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Samsun Milletvekillerinden Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Ahmet Demircan ve Fuat Köktaş’ı ve Mhp Milletvekili Erhan Usta’ya destekleri için teşekkür ederiz. Bu organizasyondan çok memnun kaldık. Gerçekten ülkemizin çok güzel yerlerini gördük, maneviyatla dolduk” dedi.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: DERNEK’TEN, TBMM’YE, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı