Haber Detayı
29 Ocak 2020 - Çarşamba 17:17 Bu haber 1912 kez okundu
 
Depremzedeler İçin Toplanan Yardımlar Uğurlandı
Elazığ ve Malatya'da yaşanan 6.8 şiddetindeki depremin ardından AK Parti 19 Mayıs İlçe Teşkilatı, ilçe de yardım kampanyası başlattı.
Gündem Haberi
Depremzedeler İçin Toplanan Yardımlar Uğurlandı

Kısa süre içerisinde ilçe halkı başlatılan kampanyaya yoğun ilgi göstererek Elazığ'daki vatandaşlara ulaştırılmak üzere vatandaşların acil ihtiyaçları olabilecek kuru gıda ağırlıklı olmak üzere, çocuk bezi ve maması, battaniye, un, su ve temizlik malzemeleri yardımında bulundular.

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Seven’in konu ile alakalı yaptığı açıklamada "Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlara rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz. Devletimiz her zaman vatandaşının yanında olduğunu bir kere daha gördük. Gerekli acil yardımlar anında vatandaşlara iletilmiştir. Bizlerde 19 Mayıslılar olarak Elazığ'daki kardeşlerimize yardım kampanyası başlattık. İlçe halkımızın da büyük katılımı ile kısa sürede toplanan yardımları bugün Samsun Büyükşehir Çözüm Merkezine gönderiyoruz. Bizlere desteklerini esirgemeyen vatandaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Gün dayanışma vakti. Elazığ ve Malatya için kenetlenme vakti diyen Başkan Seven, “Bugün ilk sevkiyatımızı yaptık, kampanyamız devam ediyor. Büyükşehir Belediyemizin AFAD ile yaptığı görüşmeler sonucunda “Kuru Gıda ve İhtiyaç Malzemeleri desteği sağlanacaktır. Yardım yapmak isteyen vatandaşlarımızın ambalajları açılmamış ürünleri AK Parti 19 Mayıs İlçe binamıza ulaştırılmasını bekliyoruz” dedi.

Toplanan yardımlar bugün Belediyeye ait araçlarla yüklenerek Elazığ'a gönderilmek üzere yola çıktı.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: Depremzedeler, İçin, Toplanan, Yardımlar, Uğurlandı,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı