Haber Detayı
12 Ekim 2017 - Perşembe 10:32 Bu haber 2562 kez okundu
 
DEDE, TORUN, BABANNE AYNI CAMİDE EĞİTİM GÖRÜYOR
19 Mayıs İlçe Müftülüğü tarafından Akşemsettin Cami Külliyesinde açılan Kur’an Kursunda 7’den 77’ ye dede torun, babaanne, Kur’an-ı Kerim eğitimi alıyor.
Eğitim Haberi
DEDE, TORUN, BABANNE AYNI CAMİDE EĞİTİM GÖRÜYOR

KUR’AN-I KERİM EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLADI

 

19 Mayıs İlçe Müftüsü Emin Patan, “19 Mayıs İlçe Müftülüğü olarak Çocuklarımızı 4 yaşından itibaren okul öncesi eğitim kurslarımızda eğitmeye başladık. Minik yavrularımızın dini değerler eğitimi ve vatan millet sevgisi ile kalplerini dolduruyoruz.  Kursumuzda sabah başlayıp öğlene kadar dini değer eğitimi, öğleden sonra, okul öncesi eğitimi veriliyor. Minik öğrencilerimizi insanlığa hayırlı birey olarak yetiştirmek için hocalarımız büyük gayret gösteriyor, ilçemizde Kur’an-ı Kerim eğitim seferberliğini başlatmış bulunuyoruz, külliyemizde dede, torun babaanne, dini bilgiler yanı sıra Kur’an-ı Kerim eğitimleri alıyor, amacımız bu ülkeye faydalı bireyler yetiştirmektir. Akşemsettin külliyesinde 4-6 yaş Kuran Kursunda 4 sınıf, yetişkin bayanlar kursunda 2 sınıf ve yetişkin erkekler sınıfında bir kursumuz sabah akşam Kur’an-Kerim eğitimi vermeye devam ediyor. Kursumuza çocuklarını, torunlarını gönderen velilerimize, kurslarımıza devem eden baba ve dedeler ile anne ve ninelere ilçe müftülüğü olarak teşekkür ederiz ”dedi.

Akşemsettin Cami Erkek Yetişkinler Kur’an Kursu öğreticisi Mehmet Karaman ise, “Kursumuzda 28 yetişkin öğrenciye, Kur’an-ı Kerimi Düzgün okuma, namaz süreleri ve dua ezberleme, dinimizin ilmihal, bilgilerini öğretiyoruz. Müezzinlik uygulaması, namaz kıldırabilme yeterliliği için gerekli bilgileri veriyoruz. Temel eğitim, sabah 9 ile 12’ 30 arası, ek eğitim programını ise akşam 18 ile 19’ 30 arasında veriyoruz ”dedi.

HARUN YAZICI

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Harun YAZICI
Etiketler: DEDE,, TORUN,, BABANNE, AYNI, CAMİDE, EĞİTİM, GÖRÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı