Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 13:54 Bu haber 1422 kez okundu
 
DAĞKÖY CAMİSİNDE CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI PROGRAMI
19 Mayıs İlçe Müftülüğü tarafından 1-7 Ekim tarihlerinde çeşitli programlarla kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftasının kapanış programı Dağköy camiinde gerçekleştirildi.
Gündem Haberi
DAĞKÖY CAMİSİNDE CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI PROGRAMI

Konuyla ilgili olarak İlçe Müftüsü Emin Patan şunları söyledi: “Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle ilçemizde çeşitli programlar gerçekleştirdik. Öncelikle haftamızın açılışını ilçemiz çok amaçlı pazar yerinde sabahın erken saatinde din görevlilerimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz dua programıyla yaptık. Program çerçevesinde Kur’an okuduk, şehitlerimizin, gazilerimizden vefat edenlerin, Camilerde ve Kur’an Kurslarında hizmet ederek ebediyete intikal etmiş olan din görevlilerimizin ruhlarına ithafen okunan hatimlerin duasını yaptık, pazar esnafımıza alışverişlerinin bereketli olması için dua ettik. Hafta münasebetiyle esnaflarımızı, mülki amirimizi, belediye başkanımızı, kurum amirlerini ziyaret ederek, camiler ve din görevlileri haftası münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığımızca hazırlanan “Cami ve Hayat” adlı kitabı kendilerine hediye ettik. 19 Mayıs’lı kardeşlerimizin katılımıyla ilçemiz Belediye Düğün Salonunda Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı İdris Bozkurt’un sunumuyla “Camii ve Hayat” konulu konferansımızı gerçekleştirdik. 6 Ekim Pazar sabahı sabah namazından sonra camilerimizin bahçesine din görevlilerimiz ve cemaatimizin iştirakiyle fidan dikimi gerçekleştirdik. Pazar Mahallesi Camiinde sabah namazı buluşması, Merkez ve Akşemsettin Camilerinde Kur’an Ziyafeti programları icra ettik. Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanımızın İlçemiz Hamidiye Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Yörükler Hafızlık Kız Kur’an Kursu öğrencileriyle bir araya gelmelerini sağladık. İlçemizdeki Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursunda okuyarak hafızlık tacını giyen ilk hafızlarımızı hayırseverlerimizin katkısıyla çeyrek altın ile ödüllendirdik. Camiler ve Din görevlileri Haftası münasebetiyle yapılan kompozisyon ve 40 hadis yarışmalarında dereceye girenlere imkânlar nispetinde ödüller verdik.  Haftamızın kapanış programını Dağköy Camiinde Hamidiye Anadolu İmam-Hatip Lisesi, Çok Programlı Lise ve Anadolu Lisesi öğrencilerimizin katımıyla gerçekleştirdik. Bu program kapsamında Kur’an okuduk, dua ettik, öğrencilerimize camiyi tanıttık ve program sonrası kendilerine ikramda bulunduk” dedi.

Müftü Patan, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle icra ettikleri programlara katılanlara, maddi ve manevi katkı sunanlara, din gönüllüsü meslektaşlarına teşekkür etti.

Bizler de 19 Mayıs Gazetesi olarak hafta münasebetiyle gerçekleştirdikleri etkinliklerden dolayı İlçe Müftülüğüne teşekkür eder, Din Görevlilerinin haftasını tebrik ederiz.

BEYZAGÜL GÖREN

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Beyzagül GÖREN
Etiketler: DAĞKÖY, CAMİSİNDE, CAMİLER, VE, DİN, GÖREVLİLERİ, HAFTASI, PROGRAMI,
Yorumlar
Haber Yazılımı