Haber Detayı
29 Ekim 2016 - Cumartesi 14:32 Bu haber 1802 kez okundu
 
“CUMHURİYETİMİZE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 93. yıldönümü kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 19 Mayıs İlçe Teşkilatı mensupları 1 dakikalık saygı duruşunun ardından Atatürk Anıtına çelenk koydu. Çelenk koyma törenine Samsun Milletvekili Hayati Tekin’de katıldı.
Gündem Haberi
“CUMHURİYETİMİZE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP 19 Mayıs İlçe Başkanı Yakup Konuş: “Daha önce bayramlarda protokol devlet erkânı ile Atatürk anıtına çelenk sunuyorduk. Hükümetin yapmış olduğu, değişikle beraber siyasi partileri kamu kurum ve kuruluşları sivil toplum kuruluşlarını protokol dışına çıkardılar.

Bizde ilçe teşkilatımızla birlikte protokolden ayrı çelenk koymaya Cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin: “Ulu Önder Atatürk’ün bize bahşettiği bu Cumhuriyetin anlam ve amacı, ümmetten millete kuldan özgür bireye geçişin sembolüdür.

Cumhuriyetin ve Atatürk ilke ve inkılaplarına uyarak bugün, özgürce yaşıyoruz. En fazla çelişki olan laiklik ilkesi bile hür al bayrağın altında yaşadığımız ve aynı zamanda namazımızı kılabildiğimiz ibadetimizi özgürce bir anlayışın eseridir. Laiklik asla dinsizlikle uzaktan yakından alakası yoktur. Kimse kimseye din dayatamayacağı gibi yaşam tarzı da dayatamaz, bunun adı demokrasi özgürlük olamaz. Hür ve demokrat olarak özgür bireyler olarak yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Törenden sonra, CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, 19 Mayıs İlçe Başkanı Yakup Konuş, partililerle birlikte çay bahçesinde oturarak sohbet etti.

HARUN YAZICI   

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: “CUMHURİYETİMİZE, SAHİP, ÇIKMAYA, DEVAM, EDECEĞİZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı