Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 14:03 Bu haber 2621 kez okundu
 
CUMHURİYET İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI OYUN
Cumhuriyet İlkokulu 4-B sınıfı öğretmeni Filiz Sağlam ve 4-C Sınıfı öğretmeni Nil Subaşı Dünya Tiyatrolar Gününde öğrencilerini anlamlı bir oyunla izleyicilerin karşısına çıkardılar.
Eğitim Haberi
CUMHURİYET İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI OYUN

İki sınıf öğrencilerinin rol aldığı oyunda, öğretmenlerimiz dekor ve kostümleri gayretleriyle hazırladılar. Okulun bütün öğrencilerine sergilenen oyun büyük beğeni topladı. Doğayı, ormanları korumak gerektiğinin, doğa bilicinin altının çizildiği oyunda Ormanlar Haftasına da vurgu yapıldı.

TEMA gönüllülerinin çevre ve sürdürülebilir doğa konusunda yaptıkları çalışmalar hakkında oyuncuların bilgi verdiği oyunun sonunda İlçe Sorumlusu Öznur Biberoğlu  söz aldı.

“19 Mayıs İlçemiz yeşil bitki örtüsü bakımından şanslı bir ilçe TEMA Vakfı denilince insanlar  ağaç diken ve erozyonla mücadele eden kuruluş gibi yorumluyorlar. Vakıf aynı zamanda  çölleşme, kuraklık, su kirliliği, çevre kirliliği gibi  çevresel sorunlarla ilgili çalışmalar da  yürütüyor. Tema programı yürüten öğretmenlerle yapılan istişare toplantısında, ortaya çıkan fikir üzerine  öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve okul idaresinin katkı ve destekleriyle gerçekleşen  başarılı oyunu izlemek son derece keyifliydi. Emeği geçen öğretmen arkadaşlarımı, öğrencileri ve ailelerini tebrik ediyorum. Kıymetli öğrenciler sizlere güveniyorum, çevrenizdekilere bu konuda örnek olacaksınız. Çevremizi korumak ve temiz tutmak unutmayalım ki hepimizin sorumluluğu. Bugünün emanetçisi biz yetişkinlerin  yarınlara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için elimizden gelen gayreti göstermesi gerek..” şeklinde konuştu.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: CUMHURİYET, İLKOKULU, ÖĞRENCİLERİNDEN, ANLAMLI, OYUN,
Yorumlar
Haber Yazılımı