Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 15:42 Bu haber 1499 kez okundu
 
CUMHURİYET İLKOKULU KODLUYOR
19 Mayıs İlçesi Cumhuriyet İlkokulu 3/A ve 3/E sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Süeda Güral Kaçan ve Saadet Yaşar rehberliğinde “CODE MODE ON-2019” e-twinning projesini uygulamaya başladılar.
Gündem Haberi
CUMHURİYET İLKOKULU KODLUYOR

E-Twinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır.

Erken yaşta kodlamayı öğrenmek, çocukların algoritmik düşünme becerilerini ve sebep-sonuç ilişkilerini geliştirmelerini sağlar. Çocuklar bu şekilde, ezberden, klişeleşmiş sistemden çıkıp yaratıcılıklarını ortaya çıkarabilmektedirler. Araştırmalar, birçok ülkenin kodlama eğitimini müfredatlarına dahil ettiğini veya dahil etmeye hazır olduğunu göstermektedir. Bu proje 8’i yabancı olmak üzere, toplam 150 okul tarafından yürütülmektedir.  CODE MODE ON- 2019 e-twinning projesiyle öğrenciler Kodlama Haftası'na katkıda bulunup faaliyetlerini okullarında paylaşmaktadır.

Proje ekim ayında başlamış olup aralık ayında sona erecektir. Uygulama süresi boyunca kodlama konusunda farkındalık oluşturmak hedeflenmiş olup öğrenciler belirli gün ve haftalara kodlamalarla dikkat çekmektedirler.

BEYZAGÜL GÖREN

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: CUMHURİYET, İLKOKULU, KODLUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı