Haber Detayı
29 Ekim 2016 - Cumartesi 12:28 Bu haber 2380 kez okundu
 
CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI
19 Mayıs İlçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkulu bir şekilde kutlandı.
Gündem Haberi
CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI

Tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Cumhuriyet Bayramı kutlama Törenine 19 Mayıs Kaymakam Abdullah Şen, 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Bçvş. Çağlar Ekiz, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 19 Mayıs İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Kuyu, Gençlik ve Spor 19 Mayıs İlçe Müdürü Mustafa Serkan Eroğlu, 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Demirpençe, 19 Mayıs İlçe Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü İsmail Öztürk, 19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş, 19 Mayıs Belediyesi Meclis Üyeleri, 19 Mayıs İlçesi Daire Amirleri ve çok sayıda 19 Mayıslı vatandaş katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan, 19 Mayıs İlçe Kaymakamı Abdullah Şen: “Türkiye Cumhuriyeti aziz milletimizin için olduğu kadar dünyanın mazlum ve mağdurları için de bir umut ışığı olarak doğmuştur.

93 yılın ardından geldiğimiz, noktada ekonomisiyle göz kamaştıran, demokrasi her geçen gün ileri standartlara kavuşan, millî birlik ve kardeşliğini her türlü engel ve saldırıya rağmen en güçlü bir şekilde koruyan umutlara karşılık bulmanın asil mücadelesini veren bir cumhuriyetimiz var.

Bu tarihi gün vesilesiyle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Kahraman Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Tüm 19 Mayıslı hemşehrilerimin Cumhuriyet bayramını kutluyorum” dedi.

Daha sonra ilçemiz okullarında Cumhuriyetin 93. Yıl Dönümü münasebetiyle düzenlenen “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu bilgi, kültür, spor, şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Öğrenciler ödüllerini; 19 Mayıs Kaymakamı Abdullah Şen, 19 Mayıs İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Bçvş. Çağlar Ekiz, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ve 19 Mayıs İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Kuyu tarafından verildi.

Tören geçişiyle son bulan kutlamalara 19 Mayıslı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

HARUN YAZICI

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: CUMHURİYET, BAYRAMI, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı