Haber Detayı
12 Ekim 2017 - Perşembe 10:28 Bu haber 19974 kez okundu
 
ÇOCUKLARIMIZ BİZİM GELECEĞİMİZ
Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı 19 Mayıs Çocuk Evleri Sitesi’nde konferans düzenlendi.
Dünya Haberi
ÇOCUKLARIMIZ BİZİM GELECEĞİMİZ

Programa; 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı ve kuruluş müdürleri ile ilçe kurum amirleri, kurum personeli ve kız çocukları katıldı.

 

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, Çocukların çok önemli ve değerli varlıklar olduğunun belirterek, “Sağlıklı, kendi ayakları üzerinde durabilen, aile kurabilecek ve bu aileyi yaşatabilecek bireyler haline gelebilmeleri bizim en büyük isteğimizdir” dedi.

 

Kurum bakımı altında bulunan çocuklara çok güzel maddi imkanlar sunulduğunu ama ne kadar imkan sunulursa sunulsun bir anne ve babanın verebildiğini verme imkanı olmadığını belirten Balcı, “Bu nedenle çocuklarımızı kurum bakımı yerine öz aileleri yanında desteklemeye çalışıyor veya onları aile sıcaklığına kavuşturmak için çabalıyoruz.  Bu kapsamda Samsun'da 2 bin 159 çocuğumuz aile yanında destekleniyor. Eğer çocuk kurum bakımına alınmış ise evlat edindirmek ya da koruyucu aile yanında bakılmak suretiyle aileler yanına yerleştiriyoruz. Eğer çocuğumuza bu şekilde bir bakım da sağlanamamış ise il genelinde yaygınlaştırmış olduğumuz sevgi evleri ya da çocuk evleri gibi küçük ev tipi modellerimize yerleştiriyor ve çocuklarımızın bakımını orada gerçekleştiriyoruz. Maksadımız çocuğumuzun aile ortamında yetişmesini sağlamak, ülkemize ve milletimize faydalı birer bireyler haline getirmektir” diye konuştu.

Açılış konuşmasının ardından Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde görevli Psikolog Merve Albayrak tarafından “Kız Çocuklarının Sosyal Hayata Kazandırılması” konulu konferans verdi.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: ÇOCUKLARIMIZ, BİZİM, GELECEĞİMİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı