Haber Detayı
26 Temmuz 2019 - Cuma 18:15 Bu haber 5010 kez okundu
 
ÇOCUKLAR MAHALLELERİNE PARK İSTİYOR
19 Mayıs ilçesine bağlı Yörükler Mahallesinde vatandaşlar, çocuklarının oynayacakları bir alanın olmaması nedeniyle yetkililerden park yapılmasını talep ettiler.
Gündem Haberi
ÇOCUKLAR MAHALLELERİNE PARK İSTİYOR

Yörükler Mahallesi Muhtarı Yüksel Karabela, oyun parklarının olmaması nedeniyle çocukların sokakta yol üzerinde oynamak zorunda kaldıklarını söyledi.

Muhtar Karabela, “Cumhuriyet Caddesi yol güzergâhı bölgesinde çocuklarımızın oynayacakları ve yetişkinler için spor aktiviteleri içeren spor aletlerinin de içinde bulunduğu bir alan yok. Buraya çocukların oynayacakları bir park alanı oluşturulmadı. Çocuklarımız sokakta oynuyor. Araçların geçmesi nedeni ile çocuklarımız kaza riski ile karşı karşıyalar” dedi.

19 Mayıs Belediye Başkanına Park yapılması için dilekçe verdiklerini de dile getiren Karabela, “Mahalle sakinleri sadece çocukların oynayacağı küçükte olsa bir park istiyor. Yeter ki, çocuklarının sokaktan kurtulup park alanında oynayabilmesini talep ediyorlar. Mahalle sakinleri olarak 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’na park talebimizin acilen karşılanmasını istiyoruz” diye konuştu.

 

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: ÇOCUKLAR, MAHALLELERİNE, PARK, İSTİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı