Haber Detayı
20 Eylül 2018 - Perşembe 13:02 Bu haber 3430 kez okundu
 
ÇELTİK ALTIN YILINI YAŞIYOR
19 Mayıs İlçesinde çiftçiler çeltik hasadında altın yılını yaşıyor.
Ekonomi Haberi
ÇELTİK ALTIN YILINI YAŞIYOR

Çeltik tarımının ustalık gerektiren bir uğraşı olduğunu belirten Kaymakam Güner, "İlçenin verimli topraklarında çiftçiler birçok ürünün yetiştiriyor. Çeltik ilçemizin vazgeçilmez tarım ürünüdür. Çiftçilik zor meslek, aylar süren yorucu çalışmanın sonucu ürünü hasat ediyorlar. İlçemize bereketli olsun” şeklinde konuştu.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, “İlçemizde tarım faaliyetleri kapsamında çeltik ekimi oldukça önemli bir yerde, bütün çiftçilerimize bol bereketli bir sezon diliyorum” dedi.

Mazot Gübre Zirai İlaçlarda Mutlaka İndirim Olmalı

19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş, “İlçemizde 160 çiftçimiz çeltik üretimi yapıyor. 6 bin dekar alanda yaklaşık 7 bin ton çeltik ilçemizde üretiliyor. Dönem boyunca büyük zahmetler çeken çiftçi için sevinç ve emeğinin karşılığını alma vakti geldi. Sararan çeltik tarlalarına biçerdöverler hasat için girdi. İlçede en iyi zirai gelirler arasında çeltik ve fındık geliyor. Rekolteden memnun olan çiftçimiz, mazot, gübre ve tarım ilaç fiyatlarının ucuz olmasını bekliyor. Çiftçimiz bu yıl çeltik hasadından memnun ancak, dediğim gibi mazotta gübrede tarım ilaçlarında mutlaka indirim istiyor” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Harun YAZICI
Etiketler: ÇELTİK, ALTIN, YILINI, YAŞIYOR, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÇELTİK ALTIN YILINI YAŞIYOR
ÇELTİK ALTIN YILINI YAŞIYOR
ÇELTİK ALTIN YILINI YAŞIYOR
Yorumlar
Haber Yazılımı