Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 17:09 Bu haber 1323 kez okundu
 
CAMİLER VE DİN GÖRVLİLERİ HAFTASI PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 2019 Yılı ‘ Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ 19 Mayıs Hamidiye Anadolu İmamhatip Lisesi’nde gerçekleşti.
Gündem Haberi
CAMİLER VE DİN GÖRVLİLERİ HAFTASI PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Din hizmetleri Genel Müdürlüğünün her yıl 1-7 Ekim tarihlerinde belirli bir tema çerçevesinde düzenlendiği haftanın bu yılki teması, “Cami ve Hayat” olarak belirlenen konuşmayı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı İdris Bozkurt yaptı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan İdris Bozkurt “ Bu sene ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftasında; ‘Cami ve Hayat ‘ konusunu gündeme taşıyoruz. Hayatımızın içinde Camiler ve camilerimiz de hayatımız var, camiler sadece namaz kılma ortamı değildir aksine bilirsiniz ki Peygamber Efendimiz Medine’ye hicretle birlikte yaptığı ilk işlerden birisi de Mescit-i Nebi’yi inşa etmek olmuştur. Mescit-i Nebi ihtiyaçların karşılandığı, kimsesizlerin korunduğu, sorunların çözüme kavuştuğu, çeşitli istişarelerin yapıldığı, kararların alındığı bir merkez olarak görev ifa etmiştir. Bu sebeple camiler sadece namaz için oluşturulan bir mekân değildir, camilerimizi boş bırakırsak, hayatımızdan camiyi uzaklaştırırsak, bu dünyada ki varoluş gayemizin en temel katmanını yitirmiş oluruz” şeklinde konuştu.

19 Mayıs İlçe Müftüsü  Emin Patan Ve Okul Müdürü Murat Karaca’nın Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı İdris Bozkurt’a verdikleri hediyeyle program sona erdi.

Beyzagül GÖREN 

 

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Beyzagül GÖREN
Etiketler: CAMİLER, VE, DİN, GÖRVLİLERİ, HAFTASI, PROGRAMI, GERÇEKLEŞTİRİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı