Haber Detayı
09 Eylül 2020 - Çarşamba 16:19 Bu haber 799 kez okundu
 
Bu Fasulyenin Tadı Bir Başka
Nebiyan Fasulyesi pazara inmeden satılıyor.
- Haberi
Bu Fasulyenin Tadı Bir Başka

Protein ve sağlık açısından oldukça zengin olan Nebiyan Fasulyesini diğerlerinden ayıran özellik, suni gübre kullanılmaması ve dolayısıyla sahip olduğu lezzet. Fasulyenin doğal yapısı sayesinde insan sağlığına birçok yönden fayda sağlayan ve Türk mutfağında yemekler ve salatalarının vazgeçilmezlerinden olan Nebiyan Fasulyenin kalp sağlığını koruduğu, kalp krizi riskini azalttığı, kemik yapısının güçlenmesine yardımcı olduğu, kan şekerini kontrol altında tuttuğu, sinir sistemine iyi geldiği, mide ve bağırsak sağlığını koruduğu, bağırsakların çalışmasını sağladığı ve kandaki kötü kolesterolü düşürdüğü biliniyor.

Nebiyan Fasulyesi doğal yollardan üretilmeye çalışılıyor. Fasulyenin üretiminde hayvan gübresi ile doğal Nebiyan suyu kullanılıyor. Lezzet ve pişme süresi olarak, diğer fasulye çeşitlerinden farklılık gösteriyor. Tüketiciler tarafından lezzetin çok iyi olması, üretim sezonu geldiğinde ürünler pazara bile inmesine gerek kalmadan satılıyor. Nebiyan Bölgesi yüksek rakamı temiz havası suyu ile fasulyeye ayrı bir lezzet katıyor.

Fasulye iriliğinden mükemmel olması nedeni ile ülkemizin farklı illerdeki pazarlarda satılmakta ve tüketiciler tarafından tercih edilmekte. Bölgede yaşayan yerli halkın gurbetteki yakınlarına Nebiyan fasulyesini göndermeleri, fasulyenin yurt dışında talep görmesine olumlu katkı sağlıyor. Üreticiler yoğun talebi karşılamak için her gecen yıl daha fazla alanlarda üretime yöneliyor.

HARUN YAZICI

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: Bu, Fasulyenin, Tadı, Bir, Başka,
Yorumlar
Haber Yazılımı