Haber Detayı
08 Nisan 2013 - Pazartesi 19:13 Bu haber 1987 kez okundu
 
BİTKİLERDEN EL SANATLARI YAPIYOR
Gündem Haberi
BİTKİLERDEN EL SANATLARI YAPIYOR

 

Yörükler Beldesinde düzenlenen Yörük şenliğinde Bahar Değirmenci, Kızılırmak Deltasında bulunan ve ömrünü tamamlamış bitki,böcek, kuş, kelebek, arı ve ağaç köklerinden 3 boyutlu tabloları Yörük şenliği standa sergiledi.Kaymakam Kadir Ekinci tabloları inceleyerek bilgi aldı.

STANDI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

19 Mayıs ilçesi Halk Eğitim Merkezinde görev yapan Değirmenci, 15 yıldır ev tekstili ve ev tasarımları üzerine çalışmalar yaptığını, 3 yıldır da Kızılırmak Deltasının doğal güzelliğini tablolarına işlediğini söyledi.

YÖRÜKLERİ TÜRKİYE VE TÜM DÜNYAYA  TANITMAK

Yağlı veya sulu boya ile değil, doğal haliyle, doğada yaşamını yitirmişmateryalleri bir araya getirerek insanlara tekrar hatırlatma amacında olduğunu belirten Değirmenci, Doğayı çok seviyorum. Geri dönüşüme de büyük önem veriyorum. Doğada ömrünü tamamlamış kuruyan çiçek, ot, sazlık, böcek, arı,kelebek, kuş, yosun, midye, ağaç dalı ve ağaç kökü gibi materyalleri bir kompozisyon içinde özel bir teknikle tablo haline getiriyorum. Tabiatın güzelliklerini, önemini, yağlı veya sulu boya ile değil, doğal haliyle insanlara anımsatmak, Kızılırmak Deltasını tanıtmak istiyorum dedi. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: bitkilerden, el, sanatlari, yapiyor
Yorumlar
Haber Yazılımı