Haber Detayı
31 Aralık 2018 - Pazartesi 12:54 Bu haber 5462 kez okundu
 
BEZ POŞETLER PAZARDA SATIŞA SUNULDU
19 Mayıs Hamidiye Anadolu İmam Hatip Lisesi poşet torbaların doğaya verdiği zarara dikkat çekmek, insanların poşet torba tüketimini azaltmalarına destek vermek amacıyla proje yaptı ve bez torbaları pazarda satışa sundu.
Gündem Haberi
BEZ POŞETLER PAZARDA SATIŞA SUNULDU

TOPRAĞI KORU EMANETİNE SAHİP ÇIK

19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, “Hamidiye Anadolu  İmam Hatip Lisesi  ilçede bez poşet projesi   başlattı.  1 Ocak 2019 tarihinden itibaren marketlerde ve pazarlarda artık ücretli olarak verilecek olan poşet torbalar bütçelere de ekonomik olarak yük getirecek. Bez torbalar sayesinde hem doğayı, hem bütçeleri koruma altına almaya destek vermeyi amaçlıyor, okulumuzu tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Tubitak 4006 proje danışmanı Öznur Biberoğlu, “Yılbaşından itibaren poşetli torbaların bez poşet olarak satışa çıkması doğaya ve çevreye olan zararı nedeni ile öğrencilerimiz ile proje yapmaya karar verdik. Naylon poşetlerin doğaya, topraktaki canlıya ekilebilir tarım alanlarına zarar vermesi bizi üzüyordu. Okulumuz bu konuda çok hassas davranıyor. Bez torba projesini başlattık. Halk Eğitim Müdürlüğü dikimini sağladı. Tanesi 5 liradan satışa sunduk.” dedi.

Hamidiye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ebrar Ayaz, “Bu projede amacımız toprağı korumak, naylon poşetler toprağa  çok zararlı olduğu için bu projeyi hayata geçirdik, vatandaşlarımıza bez poşetlerini satışa sunuyoruz.” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİ KUTLUYORUM

19 Mayıs Hamidiye Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Murat Karaca, “İlçede ilk olarak okulumuz böyle güzel olumlu bir projeye imza attılar, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimi destek veren bütün herkesi tebrik ediyorum.” dedi.

19 Mayıs Hamidiye Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ürettiği pazar yerinde satışa sunduğu  bez poşetlerden satın alan Ensar Vakfı 19 Mayıs Şube Başkanı Mehmet Yıldırım, “Projeyi çok olumlu buldum öğrencileri ve emeği geçenleri canı gönülden kutluyorum.” dedi.

HARUN YAZICI

 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör: Editör
Etiketler: BEZ, POŞETLER, PAZARDA, SATIŞA, SUNULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı