Haber Detayı
13 Mayıs 2013 - Pazartesi 19:13 Bu haber 1445 kez okundu
 
BELEDİYE ANNELERİ UNUTMADI
Gündem Haberi
BELEDİYE ANNELERİ UNUTMADI

 

19 Mayıs Belediyesi tarafından Annelere özel Anneler Günü programı düzenledi.

Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen programa 19 Mayıs Kaymakamı Kadir Ekincinin eşi Tuğba Ekinci, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlunun eşi Banu Topaloğlu, sivil toplum örgütlerinin hanım yöneticileri ve yaklaşık 1000 civarında hanım davetli katıldı.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlunun Eşi Banu Topaloğlu sözlerine Hatay Reyhanlı’da yaşanan üzücü olayla ilgili ailelere başsağlığı yaralılara acil şifalar dileyerek başladı. Programı iptal edeceklerini ancak Sanatçı İstanbul’dan geldiği için iptal edemediklerini söyledi. Bir anneler günün daha geldiğini belirten Banu Topaloğlu, “Bu anlamlı günde sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. "Peygamber Efendimiz (S.A.V) diyor ya 'cennet annelerin ayakları altındadır',  'Ana gibi yar Bağdat gibi diyar olmaz' demişler. 'Ağlarsa anam ağlar gayrisi yalan ağlar' demişler. Dolayısıyla hakikaten anne bizim için çok önemli. Analarımız bizim için çok önemli. Ben bunları söylerken anneleri sağ olan kardeşlerimiz bunun acısını hissetmiyordur, ama bir şey kaybedildikten sonra kıymeti ve değeri anlaşılmaya başlıyor. Şunu özellikle söylüyorum, annelerinizin kıymetini bilin, sadece onların dualarını alın, onların beddualarını değil dualarını alın. İnanın bunu yaptığınız zaman bir ömür boyu hayatınızın hep güzelliklerle beraber olacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Yoksa sağ iken kıymetini bilmediğimiz annelerimizin öldükten sonra kıymetini bilsek ne yazar. O açıdan ben bütün annelerimizin ellerinden öpüyorum.” şeklinde konuştu. Salona girişte bütün annelere günün anısına karanfil dağıtıldı.

Türk halk müziği sanatçısı Merve Küçükaytekin, seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle salonu dolduranlara doyumsuz bir müzik ziyafeti sundu. 

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: belediye, anneleri, unutmadi
Yorumlar
Haber Yazılımı