Haber Detayı
07 Haziran 2013 - Cuma 19:13 Bu haber 696 kez okundu
 
BELEDİYE AĞAÇ DİKME ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ
Gündem Haberi
BELEDİYE AĞAÇ DİKME ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

 

19 Mayıs Belediyesi Tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü Nedeniyle Ağaç Dikme Etkinliği Gerçekleştirildi.

Etkinliğe 19 Mayıs belediye başkanı Osman Topaloğlu, 19 Mayıs belediye Meclis üyeleri ve 19 Mayıs belediye çalışanları, Tekel İsmail Çolak İlköğretim okul yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

Tekel İsmail Çolak İlköğretim Okulu önüne, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle 100 adet mavi selvi, fidanının dikimi yapıldı.

Başkan Topaloğlu “Yeşilin öneminin her geçen gün daha iyi anlaşıldığını günümüzde, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmamız için herkesin elinden geldiğince ağaçlandırma yapması gerekiyor.19 Mayıs belediyesi olarak her zaman mevcut yeşil alanlarımızı korumak görevi bilinciyle hareket ettik “dedi.

Her yıl binlerce fidanı toprakla buluşturuyoruz diyen başkan Topaloğlu “Belediyemiz arıtma tesisi önünde bulunan fidanlığımızda farklı cinslerde 25 bin adet fidan bulunmaktadır. Kendi imkânlarımızla yetiştirdiğimiz fidanları gerek park bahçe işleri gerekse böyle toplu fidan dikimi organizasyonları ile toprakla buluşturarak, her yıl 5 bin ile 10 bin adet arasında fidan dikimi yapıyoruz.

Dünyanın önem arz eden konusu çevre bilinci ile ilk önce belediyemiz çevre bilinci çalışanlarının bu bağlamda tüm çevre mühendislerinin çevre mühendis odamızın ve diğer çevre örgütlerinin 5 Haziran Dünya Çevre Gününü kutlarım” dedi.

Kaynak: (19 Mayıs Gazetesi) - 19 Mayıs Gazetesi Editör:
Etiketler: belediye, ağaç, dikme, etkinliği, düzenledi
Yorumlar
Haber Yazılımı